Jak zaaranżować kuchnię idealnie dopasowaną do potrzeb?

Doskonała kuchnia to taka, które jest  w 100% dopasowana do indywidualnych potrzeb przyszłych użytkowników – jej powierzchnia jest optymalnie zagospodarowana, a sprzęt AGD przystosowany do stylu życia. Razem z marką Samsung podpowiadamy, jak mądrze zaprojektować kuchnię, tak aby gotowało się nam szybko, smacznie i przyjemnie, przez długie lata.

Kuchnia idealnie dopasowana: do tempa codzienności
Kuchnia idealnie dopasowana: do tempa codzienności
Kuchnia idealnie dopasowana: do tempa codzienności
Kuchnia idealnie dopasowana: do tempa codzienności
Kuchnia idealnie dopasowana: do tempa codzienności

Rozpoczynając projektowanie kuchni należy przede wszystkim dobrze poznać styl życia i potrzeby domowników. Dzięki temu, będziemy mieli pewność, że to najważniejsze pomieszczenie w każdym domu będzie dobrze służyć domownikom przez długi czas.  Jakie czynniki należy koniecznie wziąć pod uwagę planując przestrzeń kuchenną, aby była funkcjonalna, a przy tym wyglądała stylowo i nowocześnie?

Na początku musimy przyjrzeć się profilowi rodziny, następnie - jej potrzebom i stylowi życia. Rozpatrzenie jedynie jednego z tych dwóch niezwykle ważnych czynników nie wystarczy - konkretne rozwiązania w projekcie muszą zawsze wynikać z analizy zestawienia wszystkich informacji. Innych rozwiązań będzie wymagała kuchnia dla singla, inna dla pary, a inna dla wieloosobowej rodziny czy seniorów.

ekspert samsung

Ekspert Samsung radzi: profesjonalne chłodzenie

Technologia Twin Cooling Plus™ zastosowana m. in. w lodówce Samsung Chef Collection umożliwia niezależną pracę komór chłodziarki i zamrażarki. Osobne wentylatory gwarantują idealne chłodzenie, przez co przechowywana żywność dłużej zachowuje swoją świeżość, wartości odżywcze i smak.

W lodówce Samsung Chef Collection znajduje się specjalna szuflada Chef Zone o obniżonej temperaturze, rekomendowanej przez najlepszych kucharzy na świecie. Dzięki niej ryby i mięso dłużej zachowują świeżość, smak i konsystencję.

Kuchnia dopasowana do: singla

Single to zazwyczaj młode, aktywne osoby, które gotują najczęściej tylko dla siebie. Spędzają znacznie mniej czasu w kuchni niż członkowie rodzin wielodzietnych.  W projekcie kuchni dla takiej osoby, wyposażenie możemy ograniczyć do niezbędnego minimum. Jeżeli kuchnia znajduję się w kawalerce lub w mieszkaniu o małym metrażu - musimy ekonomicznie wykorzystać dostępną przestrzeń. W kuchni dla singla szczególnie ważne jest, aby na niewielkim metrażu pomieścić wszystkie niezbędne sprzęty i akcesoria. Dobrze jest też zapewnić użytkownikowi dużo miejsca do przechowywania. Możemy więc śmiało zdecydować się na zabudowę aż po sam sufit. Należy także pamiętać o zachowaniu trójkąta roboczego - nawet jeśli będzie zachowany w wersji mini.

Wybierając sprzęt AGD warto zdecydować się na rozwiązania kompaktowe, nie zabierające niepotrzebnie przestrzeni i co istotne - energooszczędne. To może być na przykład piekarnik i mikrofalówka w jednym – Samsung Speed Oven. Jeśli singiel jest zwolennikiem zdrowego jedzenia to ciekawą opcją może być kompaktowy piekarnik tradycyjny i parowy w jednym (Steam Oven), albo mikrofalówka z opcją gotowania na parze i z domyślnymi programami zdrowego przygotowywania potraw (np. model Samsung MS23H3115FK/EO).

Ekspert Samsung radzi: nawet największe naczynia

ekspert samsung kobieta

W oparciu o doświadczenie najlepszych kucharzy świata, Samsung opracował innowacyjną płytę indukcyjną (np. NZ84J9770EK). Urządzenie posiada strefę Flex Zone, czyli duże, prostokątne, otwarte pole na płycie, zaprojektowane specjalnie z myślą o gotowaniu wielu dań. Mieści garnki i patelnie o różnych kształtach i wymiarach, świetnie sprawdza się również w przypadku dużych naczyń do gotowania. W ten sposób gotowanie dla dużej rodziny jest znacznie prostsze.

Jakiej kuchni pragną nowoczesne kobiety?

 

Kuchnia dopasowana do: pary

Projekt kuchni dla pary wymaga kompromisów. Para to często osoby z innymi potrzebami i odmiennymi gustami. Natomiast kuchnia musi być miejsce, w którym każdy będzie czuł się dobrze. Kuchnia dla dwojga to pomieszczenie niekoniecznie duże, ale dobrze wyposażone. Para zazwyczaj nie potrzebuje dużej przestrzeni. Takie pomieszczenie wcale nie musi być drogie, by było pomysłowo urządzone i miało oryginalny styl. Pary są często odważne i otwarte na nowości.

Kuchnia dopasowana do: rodziny z dziećmi

Jaka powinna być kuchnia, z której wygodnie będzie korzystała cała rodzina? Musi być przede wszystkim przestronna. W takiej kuchni powinny znaleźć się sprytne rozwiązania, które usprawnią nasze codzienne życie. Blaty robocze oraz sprzęty AGD powinny zachować względem siebie komfortową odległość. Najważniejsza jest ergonomia. Głębokie szuflady, odpowiednia ilość miejsca do przechowywania czy szafki typu cargo z pewnością będą dobrym rozwiązaniem. Sprzęt AGD powinien być wygodny w obsłudze. Przed jego zakupem powinniśmy kierować się też jego jakością i zastosowanymi technologiami. Firma Samsung posiada w swojej ofercie linię Universal, która oferuje wiele rozwiązań ułatwiających i skracających czas przygotowywania posiłków. Dzięki technologii Dual Cook dostępnej w wybranych piekarnikach, można piec jednocześnie dwa różne dania.

Niezwykle ważnym czynnikiem, którego nie możemy pominąć w planowaniu kuchni  są dzieci. Jest to miejsce potencjalnie dla nich niebezpieczne. Dlatego warto zastosować dodatkowe zabezpieczenia, dzięki którym rodzice będą czuć się spokojnie. Należy zadbać także o przyjazne rozwiązania, jak np. podnóżki, które sprawią, że rodzice będą mogli zaprosić pociechy do wspólnego gotowania.

ekspert samsung kobieta i dziecko

Ekspert Samsung radzi: koniec z gromadzeniem się lodu

Gwarancja długiej świeżości przechowywanej żywności, brak potrzeby rozmrażania, przestronność i energooszczędność – to cechy lodówki z technologią No Frost. Dzięki technologii No Frost użytkownik może też zapomnieć o czasochłonnym czyszczeniu lodówki i nieprzyjemnym zapachu z jej wnętrza. Urządzenie nie gromadzi cząstek lodu, dlatego nie trzeba go rozmrażać. Wszystko odbywa się automatycznie, bez udziału użytkownika.

NIE PRZEGAP

Kuchnia w wymagającym wnętrzu: kamienicy, lofcie, na poddaszu, w kawalerce

 

Kuchnia dopasowana do: osób starszych

To taka, w której należy zastosować specjalne rozwiązania czy wykonać meble na wymiar. Funkcjonalna i dobrze zaplanowana przestrzeń dla osób starszych powinna zapewniać przede wszystkim komfort użytkowania. Warto pamiętać, że wielkość mieszkania nie zawsze przekłada się w tym przypadku na wygodę. Dla samotnie mieszkającej starszej osoby, duża powierzchnia wnętrza może być kłopotliwa i trudna w utrzymaniu. Wygodna kuchnia powinna znajdować się jak najbliżej drzwi wejściowych. Dzięki temu, nie trzeba będzie przenosić ciężkich zakupów przez całe mieszkanie. Trzeba zadbać również o to, by wszystko było pod ręką, a także, aby blat roboczy, zlewozmywak i płyta grzewcza znajdowały się blisko siebie. Sprzęty AGD powinny być sterowane intuicyjnie i ułatwiać obsługę np. poprzez podświetlane ikony wyświetlacza. Dla seniora najlepiej sprawdzają się dolne szafki i szuflady - dostęp do nich będzie łatwy i szybki.  

Kuchnia dopasowana do: induwidualnych potrzeb

Po poznaniu profilu rodziny,  trzeba poznać jej potrzeby. Należy zorientować się czy przyszli użytkownicy dużo gotują, czy spożywają posiłki w kuchni czy w salonie, wreszcie - jak intensywny tryb życia prowadzą. Wbrew pozorom, takie informacje jak liczba wytwarzanych odpadów, segregowanie śmieci czy hobby w postaci gotowania z przyjaciółmi są bardzo istotne w planowaniu kuchni. Ostatecznym krokiem przed przystąpieniem do prac nad projekt jest-zsynchronizowanie profilu klienta z jego stylem życia i potrzebami. Oto przepis na idealną kuchnię dopasowaną do tempa codzienności!

Więcej informacji znajduje się na stronie www.kuchnia.samsung.pl

 

Konkurs Samsung 2016

Ocena: 0
Zdjęcia: mat. pras. Samsung

POLECANE ARTYKUŁY