Gotowanie w dobrym stylu: styl kuchni a gotowanie

W dzisiejszych czasach mało kto zdaje sobie sprawę z wpływu barw i wystroju wnętrza na nasze samopoczucie. Barwy pobudzają lub wyciszają, dodają energii lub mogą przygnębiać. Dlatego aranżując pomieszczenie, powinniśmy zastanowić się nad charakterem wykonywanych w nim czynności. Razem z marką Samsung dobieramy odpowiednie sprzęty do stylu i charakteru kuchni.

Kuchnia a styl życia
Wygląd kuchni: sprzyjający dobremu samopoczuciu
Wygląd kuchni: sprzyjający dobremu samopoczuciu
Wygląd kuchni: sprzyjający dobremu samopoczuciu
Wygląd kuchni: sprzyjający dobremu samopoczuciu

Wiele osób nie zastanawia się nad tym, w jaki sposób zaprojektowane wnętrze może wpływać na samopoczucie domowników i gości. Poczucie harmonii czy też wewnętrzny niepokój, biorą się z właściwego lub niewłaściwego- często nieświadomego - doboru otaczających nas barw. To odpowiedni dobór kolorów potrafi podnieść poziom naszej życiowej energii. Warto wobec tego, mieć na uwadze ich znaczenie, projektując wnętrze.

Gotowanie w dobrym stylu: wszystko pod kontrolą

Kuchnia jest niezwykle wymagającym pomieszczeniem. To nie lada wyzwanie, aby sprawić by była jednocześnie funkcjonalna i piękna. Projektowanie wnętrza tego pomieszczenia wymaga podjęcia wielu decyzji. Najważniejszy jest dobry pomysł na układ przestrzeni oraz zachowanie funkcjonalności  i ergonomii pomieszczeń. Drugim, niezwykle ważnym elementem projektowania kuchni jest jej wygląd. Odpowiedni dobór materiałów może nadać jej szlachetnego charakteru, a dobór kolorów ma wpływ na samopoczucie domowników i gości. Wybierając sprzęty AGD powinniśmy również zwrócić uwagę na to, jak będą się prezentować w naszej kuchni. Warto więc mieć na uwadze także samą ich oprawę wizualną. Firma Samsung posiada w swojej ofercie linie sprzętu AGD dobrane pod kątem spójnego wzornictwa, np. elegancka, minimalistyczna linia Czarne szkło czy wysmakowany design z nierdzewnej stali w linii Neo.

samsung kobieta piekarnik

Ekspert Samsung radzi: zaprogramowane przepisy


Sięgnij po najsmaczniejsze potrawy. Dzięki funkcji Auto Cook w piekarniku Samsung Chef Collection otrzymujesz 80 zaprogramowanych przepisów. Wybierz jeden z nich, a na panelu LCD zostaną wyświetlone instrukcje, dzięki którym osiągniesz idealne rezultaty.

 

Jak zaplanować kuchnię marzeń?

 

Gotowanie w dobrym stylu: wpływ kolorów na samopoczucie

Przy projektowaniu tak ważnego pomieszczenia jakim jest kuchnia, warto zapoznać się z tym, jaki wpływ ulubione kolory mogą mieć na nasze samopoczucie. Biel oraz szarość to barwy neutralne – nie wywierają na nas wpływu w wyraźny sposób, co sprawia, że z powodzeniem sprawdzają się w kuchni. Jasne, naturalne barwy, wprawiają w dobry nastrój. Jasne, neutralne kolory w kuchni, sprzyjają poczuciu spokoju i wprowadzają do wnętrza energię zen i przede wszystkim - są uniwersalne. Wnętrza kuchenne, zaprojektowane w takich barwach zdają się być optycznie większe i bardziej świetliste. Czarny to kolor klasyczny i szlachetny. Należy go jednak stosować z umiarem, aby nie przesadzić z jego ilością. Dłuższe przebywanie w kuchni urządzonej w ciemnych barwach, może okazać się przytłaczające. Szczególnie w porach roku takich jak jesień czy zima, kiedy za oknem szybko robi się ciemno. Ciemny wystrój będzie jednak z pewnością sprzyjał przytulnej, eleganckiej atmosferze, zwłaszcza wieczorami.  Żywe, mocne kolory wprowadzą do kuchni energię. Żółty i pomarańczowy to kolory niezwykle energetyzujące. Duży wpływ ma także otaczająca nas natura, lub jej brak. Bardzo wiele zależy jednak od naszego usposobienia i upodobań. Nie obawiajmy się więc myśleć po swojemu i eksperymentować. Sprawdźmy, jak poszczególne rodzaje barw działają bezpośrednio na nas. Jedni będą dobrze czuć się w modernistycznych kuchniach - w ciemnej odsłonie, inni - w jasnych, skandynawskich klimatach. Najważniejsze jest przecież to, abyśmy dobrze czuli się we własnej kuchni, dlatego jej wystrój powinien odpowiadać naszym osobistym gustom i poczuciu smaku.

Ekspert Samsung radzi: dużo miejsca na płycie

samsung płyta

Nowoczesny sprzęt kuchenny może znacznie przyspieszyć gotowanie potraw. Warto zwrócić uwagę, czy płyta grzewcza jest wystarczająco duża, aby pomieścić odpowiednią liczbę różnej wielkości garnków. Przykładem funkcjonalnego rozwiązania w tym zakresie jest strefa Flex Zone w płycie indukcyjnej Samsung Chef Collection (NZ84J9770EK). Stanowi ona duży wydzielony prostokąt, który pomieści garnki i patelnie o różnych rozmiarach i kształtach. Dzięki temu rozwiązaniu można jednocześnie np. ugotować makaron, sos i usmażyć warzywa. Gwarantuje to oszczędność nie tylko czasu, ale i energii, a w konsekwencji –  pieniędzy.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.kuchnia.samsung.pl

 

Konkurs Samsung 2016

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Zdjęcia: mat. pras. Samsung

POLECANE ARTYKUŁY