Na tle czerwonych ścian świetnie prezentują się czarne meble lakierowane. Dzięki mocny zestwieniom kolorów kuchnia z salonem ma energetyczny i niesztampowy wystrój. Właścicielka, która zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz, potrzebowała zaledwie tygodnia na przygotowanie projektu aranżacji wnętrza mieszkania. – Po prostu wiedziałam, co chcę osiągnąć urządzając kuchnię z salonem – mówi. – Maksymalne nasycenie koloru oraz płynne połączenie stylu vintage z pop-artem. – Z przyjaciółmi współtworzę biuro projektowe ec5 – opowiada. – To nasza pasja! Działamy w obrębie architektury, architektury wnętrz i wzornictwa. Korzystamy z usług profesjonalnej ekipy remontowej. I wiedziałam, że jeśli remont, to tylko z tymi fachowcami. Zdali egzamin na pięć. W dwa miesiące przemienili wnętrza w stanie deweloperskim w kuchnię z salonem marzeń.

Kuchnia z salonem aranżacja

Kuchnia na przestrzał - z jednej strony jest otwarta na salon z jadalnią, z drugiej - na hol. Dzięki takiemu rozwiązaniu mieszkanie jest bardziej przestronne, a korytarz – doświetlony przez duże okno w jadalni. Jedyną ingerencją w projekt wnętrza mieszkania było skrócenie o 30 cm ściany działowej pomiędzy salonem a kuchnią. – Chcieliśmy w ten sposób wygospodarować więcej miejsca na stół w jadalni – tłumaczy właścicielka. Aranżacja kuchni z salonem miała być energetyczna, przyjazna, optymistyczna i kojarzyć się z wakacjami. Właściciele mieszkania kochają podróże. Nie można się więc dziwić aranżacja kuchni z salonem pulsuje hiszpańską czerwienią i oranżem. Do mocnego czerwonego koloru ścian w kuchni dobrano czarne meble kuchenne w zabudowie z lakierowanej płyty MDF. Na granicy kuchni z salonem urządzono jadalnię. Przy wspólnym stole, długim, prawie dwumetrowym – bez problemu mieści się nie tylko trzyosobowa rodzina. Mebel ustawiony jest blisko kuchni, co ułatwia pani domu podawanie posiłków. Sufit w kuchni (a także w holu i łazience) celowo został obniżony, by można było zamontować w nim lampki halogenowe (PP Design).

Czerwone ściany w kuchni

Część ściany w kuchni z salonem została pomalowana czerwoną wodorozcieńczalną farbą, pozostałe jasnoszarą. Czerwony kolor ścian oraz odcień szary zostały „ściągnięte” z mozaiki. Stosownych barw użyto przy zamontowanych na ścianach gipsowych prostokątnych kinkietach. W dzień wyglądają jak minimalistyczne półeczki. Wieczorem emitują delikatne, ciepłe światło. Podświetlają telewizor ustawiony na ozdobnie wykończonej komodzie (inspirowanej modelem Trollsta z IKEA). Właściciele wybrali do większości wnętrz dębową deskę Rustic Baltic Wood, bo dzięki niej wnętrze nabrało rustykalnego charakteru. Podłoga pokryta jest olejem naturalnym ECO, bezpiecznym dla domowników i środowiska. Można układać ją bezklejowo (jako pływającą) lub przyklejać jak klasyczny parkiet. W kuchni fragment ścian nad baltem zdobi mozaika. Kostki mozaiki zostały dobierane tak, by były w takich odcieniach, jakie pojawią się mieszkaniu. Dzięki temu kuchnia z salonem jest spójna kolorystycznie. W kuchni mozaika sprawdza się wzorowo – jest odporna na wilgoć, łatwo się czyści. W przeciwieństwie do płytek większego formatu można nią pokrywać powierzchnie gięte i zaokrąglone krawędzie.