Aranżacja kuchni jest świetnie skomponowana. Kuchnia znajduje się w mieszkaniu w kamienicy. Właściciele nieużyteczny korytarz przemienili w kuchnię. Gdy zobaczyliśmy zdjęcia wnętrza kuchni po prostu się w niej zakochaliśmy, a czerwone drzwi to jak wisienka na torcie. Gospodarze urządzając mieszkanie nie chcieli stracić ducha kamienicy. Dlatego odsłonili cegłę w kuchni, odświeżyli zdobione kaloryfery, połączyli różne gatunki drewna. Powstała przyjazna aranżacja kuchni w stylu retro.

Piękna aranżacja kuchni: lubimy takie wnętrza

Ta aranżacja kuchni to przejaw twórczej inwencji. Kuchnia powstała w holu, ale wchodząc do mieszkania, nie ma się jednak wielu skojarzeń gastronomicznych. Aranżacja kuchni zyskuje styl salonowy, który gwarantują ciemna podłoga i obrazy na ścianach, a barowy – hokery. W zabudowie kuchennej po lewej stronie mieszczą się szafki, bojler, piekarnik. W salonie wisi lustro powiększające przestrzeń.

Aranżacja kuchni: jak małe zabiegi mogą przynieść duży efekt

Oglądając zdjęcia kuchni zwróćcie uwagę, jak mała modyfikacja może prowadzić do spektakularnych efektów w aranżacji. Przykłady? Zwykłe drzwi kupione w markecie budowlanym nabrały angielskiego szyku dzieki pomalowaniu ich na czerwono. Szafki kuchenne (z uwagi na nisko osadzone okno) musiały różnić się wysokością. Właścicielka, a zarazem projektantka wnętrza kuchni, zaproponowała więc trzy poziomy. Standardowy ze zlewozmywakiem, obniżony z palnikami, podwyższony z barkiem. „Łamany” dębowy blat optycznie skraca długi ciąg mebli. Wyposażenie kuchni: zabudowa kuchenna, blat - Akatio, Piotr Krukurka; AGD - Beko; zlewozmywak, wieszak, dodatki, hokery – IKEA; bateria zlewozmywakowa – Leroy Merlin.

Aranżacja wnętrza kuchni w stylu skandynawskim

Właścicielon zależało na stworzenie aranżacji kuchni w klimacie skandynawski,  odpwołującym się do stylu retro. Połączenie wyrafinowanego dizajnu starych mebli i kolorowych dodatków daje zaskakująco dobre efekty. Co ważne, takie aranżacje wnętrza kuchni nie rujnują portfela.

Projekt wnętrza kuchni: architekt Dorota Janusiewicz, www.projectownia.com