Coraz większą wagę przywiązujemy do tego, co jemy. Dlatego kuchnia stała się naturalnym centrum domu. Otwarta na salon, dobrze widoczna, jest dla nas kwestią prestiżu i poważną inwestycją. Na co dzień przygotowanie posiłków trwa krócej niż kiedyś, co nie znaczy, że oszczędzamy na wyposażeniu tego pomieszczenia. Lubimy nowości technologiczne, więc świadomie wybieramy sprzęty. Nawet jeśli ich zaawansowane funkcje wykorzystujemy tylko w weekend. Spotkania przy winie i wspólnym gotowaniu stały się ulubioną formą rozrywki nowej polskiej klasy średniej. Pasjonujemy się gotowaniem, a urządzenia pomagają nam osiągnąć spektakularne efekty. Spotkania w domu to swoboda, której nam brakuje. Rozmawiamy, przygotowujemy kolację, odpoczywamy. Na mamy wiele wolnego czasu, więc staramy się go dobrze wykorzystać. Ulubione rozwiązanie przestrzenne to wyspa kuchenna, która gromadzi nas wokół siebie i sprzyja domowemu równouprawnieniu.

Ekspert Electrolux radzi: jak zmieniają się nasze kuchnie?

W ciągu ostatnich 15 lat kuchnie przeszły ogromną metamorfozę. M.in. dlatego, że zmieniliśmy podejście do gotowania. Z codziennego obowiązku przerodziło się w przyjemność i sposób spędzania wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Zaczęliśmy eksperymentować, szukać nowych smaków. Coraz większą wagę przykladamy do funkcji, jakie oferują nam urządzenia, np. piekarniki parowe. A ponieważ lubimy kuchnie połączone z pokojem dziennym, duże znaczenie ma dla nas także wzornictwo urządzeń - powinno być przemyślane i dobrze komponować się ze stylem wnętrza.

Ewa Lutomirska - Product Manager Electrolux

Ekspert Franke radzi: jakie sprzęty ADG wybieramy najczęściej?

Obserwujemy nie tylko zaangażowanie, ale i coraz większą wiedzę osób urządzających kuchnie. Polacy zwracają uwagę na jakość i nie godzą się na niskie standardy. Producenci są tego świadomi i starają się dostarczać produkty na coraz wyższym poziomie. Kiedyś gwarancja oznaczała tylko obietnicę, dzisiaj coraz dłuższy termin gwarancji urządzeń to rzeczywisty obraz jakości. Kuchnia jest częścią domu, w którą inwestuje się coraz chętniej. To przestrzeń, z której jesteśmy dumni i lubimy ją prezentować gościom. WIemy także, że wyposażamy ją na lata.

Monika Konaszewska - Marketing Franke Polska

Ekspert Ceneo.pl radzi: jak Polacy kupują przez internet?

W naszym serwisie można znależć ponad  200 tys. produktów do kuchni. Możemy ją więc urządzić i wyposażyć w kilka godzin bez wychodzenia z domu. Do wirtualnego koszyka wrzucamy zlewozmywak, piekarnik, blender, a na koniec książkę kucharską, A ile problemów odpada! Sprzęt zostanie przywieziony do domu (duża dostawa jest zwykle darmowa), profesjonalnie zamontowany, często usługa obejmuje utylizację starych urządzeń i odbiór wielkogabarytowych opakowań. Nic dziwnego, że aż 60% Polaków podczas budowy i remontu decyduje się na tę formę zakupów.

Joanna Heine - Kierownik Działu Rozwoju Produktów Ceneo.pl

Partnerami 15. urodzin M jak mieszkanie są: Franke, Electrolux, Ceneo.pl