Nowoczesne kuchnie oferują gładkie i proste fronty, często bez uchwytów (zamknięcia na odbijający magnes), matowe lub z połyskiem okleiny płyt MDF. Całość zabudowy nowoczesnej, białej kuchni, bardzo ładnie zamyka przestrzeń ściany na całej jej wysokości, optycznie powiększając wnętrze. Dlatego świetnie sprawdza się przy wnętrzach z aneksem i w kuchniach o małym metrażu.

Z uwagi na ponadczasową prostotę bieli, zaszaleć możemy z fakturami. Przy drewnianych frontach zabudowy do wyboru mamy całą plejadę rozwiązań: od boazeryjnych deskowań, poprzez fronty ramowo-płycinowe, lub fazowane jedynie na krawędziach. Szafki drewniane świetnie prezentują się z mosiężnymi dodatkami (uchwyty, haczyki, elementy wystroju wnętrza). Warto więc odpowiednio wcześniej zadbać o stylowe naczynia, garnki, sztućce czy koszyki do wnętrza kuchni w bieli.

Elementy wyposażenia białej kuchni

Biała kuchnia w wersji nowoczesnej lubi akcenty stalowe i aluminiowe. Srebrzyste wykończenia okapu czy piekarnika wzbogacić możemy aluminiowym chlebakiem i zlewem z nawiązującą kolorystycznie armaturą. Ciekawym zabiegiem jest również wmontowanie szklanej, transparentnej szyby (może być ze szkła mlecznego lub z pęcherzykami powietrza) wzdłuż ściany nad blatem - najbardziej narażonej na zabrudzenia. Do tego dodać wystarczy subtelne, ledowe  oświetlenie wzdłóżne lub punktowe, by kuchnia w bieli olśniła gości i domowników.

Chcąc ocieplić chłodny odcień białej kuchni, wprowadzić możemy motywy i akcesoria z naturalnego drewna. W białym otoczeniu kuchennym doskonale prezentować się będzie drewniana podłoga czy drewniany blat użytkowy. Nie bez znaczenia będą również drewniane stojaki na noże, patery, tace i deski do krojenia.
Wyeksponowanie we wnętrzu białej kuchni różnorodnych, ale jednakowo szklanych słoi (np. na makarony) sprawi, że funkcja w nich ukryta stanowić będzie dodatkową ozdobę. Charakter szkła i przezierność słoików nie obciąży wnętrza i nada wnętrzu niewymuszonej lekkości.

Niedosłowna biała kuchnia

Jeśli nie chcemy jednoznacznie wprowadzać bieli do wnętrza za sprawą jednokolorowej zabudowy, postawmy na białe otoczenie. Ponadczasowa biała glazura w wersji „kominkowej” (fazowana na krawędziach) zaizoluje ściany nad blatem i nada wnętrzu niepowtarzalnego sznytu. Stosując zaś ręcznie formowane, kwadratowe płytki nawiązujemy delikatnie do stylu toskańskiego. Biel wdrożyć możemy również jako płytki podłogowe, lekko przełamując je delikatną, kolorystyczną mozaiką. Jednolicie białe doniczki na zioła (mogą mieć różnorodne faktury), ceramika użytkowa, podkładki i bieżniki odzwierciedlą nie nachalnie białe inspiracje gospodarzy.