Aranżacja kuchni: miejski luz. Trzy kolory w kuchni

2012-07-05 12:23 Zuza Olczak

Nowoczesna kuchnia to aneks połączony z salonem. Aranżacja kuchni jest praktyczna, reprezentacyjna i nowoczesna. Pasuje do mieszkania w bloku. Kolory w kuchni bieli i czerń są eleganckie i szykowne. Wnętrze kuchni nabiera luzu przez limonkowy kolor ścian.

Można powiedzieć, że aranżacja kuchni jest na wysoki połysk, lakierowane fronty mebli kuchenny i szkło na ścianie tworzą styl glamour. Nowoczesna kuchnia połączona z salonem, jest urządzona w bieli i czerni, szyku zabudowie kuchennej dodają połyskujące powierzchnie. Limonkowa „opaska” nad meblami w kuchni kryje przewody wentylacyjne. Aranżacja kuchni jest zarówno reprezentacyjna, jak i praktyczne – można w niej codziennie gotować trzydaniowe obiady. Do urządzenia kuchni została wybrana zabudowa kuchenna marki Häcker – Artform (www.artform.net.pl).

Aranżacja kuchni: kolory w kuchni

Kolory w kuchni: biel, czerń i limonka tworzą spójny wystrój wnętrza. Limonkowy kolor ścian ożywia aranżację kuchni, biel stanowi uspokajające tło, a czerń jest glamourowym dodatkiem. Przestrzeń między szafkami kuchennymi a blatem wyłożona jest szkłem lacobel - ostatnio jednym z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych na ściany w kuchni. W błyszczącej jak lustro czarnej tafli odbijają się kuchenne gadżety, wywołując skojarzenia z teatrem cieni. Szkło doskonale sprawdza się w aranżacji kuchni, chroni ścianę podczas codziennego użytkowania i jest łatwe do utrzymania w czystości. Wyposażenie i dekoracje w intensywnych, wręćz neonowych kolorach sprawiają, że aranżacja kuchni nabiera miejskiego luzu.

Aranżacja kuchni: jak ukryć w kuchni wentylację

Plątanina rur i przewodów to charakterystyczna dekoracja loftów, czyli mieszkań urządzonych w dawnych budynkach przemysłowych. W tradycyjnych mieszkaniach - szpeci. Można ją jednak efektownie zamaskować. Jeśli masz szpecące rury w kuchni możesz je sprytnie ukryć. Zabudowanie przestrzeni nad szafkami porządkuje przestrzeń, wnętrze kuchni „młodnieje”. W prezentowanej kuchni „rama” wokół szafek, pomalowana na kolor limonki, ma dodatkową zaletę - łączy kolorystycznie aranżację kuchni z resztą mieszkania. Trzeba wziąć pod uwagę otwory wentylacyjne (jeśli są w ścianie, którą chcesz zabudować, konieczne jest założenie kratki również w obudowie, oprócz tego warto wyciąć dodatkowe otwory, np. kółka jak w drzwiach łazienkowych). Jeśli pod osłoną mają zniknąć licznik, zawory czy inne elementy znajdujące się w kuchni, do których powinien być dostęp, nie można zapomnieć o drzwiczkach (np. na metalowej ramce z magnesem). Jak to zrobić? Ramę robimy z listewek lub metalowych profili. Do niej przykręcamy zieloną wodoodporną płytę kartonowo-gipsową (lub meblową, można też naciągnąć siatkę - będzie bardziej industrialnie).