Aby poznać walory tego projektu, warto uważnie prześledzić zdjęcia. Dowiemy się z nich, że kuchnia, która wygrała w pierwszym plebiscycie konkursu Urządzamy Wnętrze Roku, w istotny sposób wyróżnia się spośród wielu realizacji, funkcjonalnych i modnych jak ona. Jej wyjątkowym atutem jest umiejętność znikania, pożądana wówczas, gdy przestrzeń dzienna ma się stać przestrzenią niezakłóconego niczym wypoczynku albo celebrowania czasu spędzanego z gośćmi.

O zwycięskiej realizacji jej autorka, Agnieszka Cichecka z pracowni Devangari Design, napisała: Zrezygnowaliśmy ze ścian działowych między kuchnią a salonem i holem oraz zastosowaliśmy ciąg białej zabudowy meblowej o satynowym wykończeniu. W zabudowie prócz mebli kuchennych i sprzętu AGD znalazła się również szafa i wnęki-półki na wino. W centralnym miejscu zabudowy kuchennej za składanymi frontami ukryty został zlew i dodatkowy blat roboczy. Dzięki temu rozwiązaniu cały rozgardiasz szybko może zniknąć z zasięgu wzroku.

Kiedy więc inne nowoczesne kuchnie trwale otwierają się na salon, propozycja pracowni Devangari Design otwiera się tylko wtedy, gdy domownicy rozwijają sztukę kulinarną. Później natomiast optycznie wtapia się w ścianę, za drzwiami zabudowy chowając nieporządek nieunikniony przy wszelkich twórczych działaniach oraz liczne naczynia i akcesoria kuchenne.

Warto zwrócić uwagę także na efektowną wyspę kuchenną, która od strony zabudowy tworzy przestrzeń roboczą z płytą ceramiczną w centralnym punkcie, a od strony salonu służy za miejsce do spożywania posiłków. Autorka realizacji zdradziła, że w narożnej wnęce wyspy, która obecnie mieści minibiblioteczkę, w przyszłości pojawi się biokominek.

– Bardzo się cieszę, że głosy publiczności padły na tak dobrze zaprojektowaną kuchnię. Odpowiada ona współczesnym potrzebom – jest nie tylko miejscem przygotowywania posiłków, ale i przestrzenią spotkań domowników – oceniła Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, redaktor naczelna miesięcznika M jak mieszkanie i serwisu Urzadzamy.pl, przewodnicząca jury konkursu Urządzamy Wnętrze Roku. – Podoba mi się możliwość zmian, które mogą wprowadzać do wnętrza jego użytkownicy chowając lub odsłaniając blat roboczy i zlewozmywak w ciągu zabudowy. Doceniam także porządek przestrzenny i walory estetyczne nagrodzonej realizacji – podkreśliła.

Pracownia Devangari Design otrzymuje nagrodę – zaproszenie dla dwóch osób do SPA w City Park Hotel & Residence w Poznaniu.

Jury konkursu przyznało także nagrodę za najciekawszy komentarz tego etapu głosowania. Zegarek marki Bering trafia do rąk Wioli Wakuły. Serdecznie gratulujemy!

Drugie głosowanie publiczności rozpocznie się już 26 czerwca 2017 roku. Zapraszamy do udziału!

.. Przejdź na stronę konkursu Urządzamy Wnętrze Roku

.. Oglądaj inne realizacje z kategorii Kuchnia

PARTNERZY KONKURSU:

Raw Decor mroom Anwis Roca