Dekoracyjna oprawa okna: zasłony rzymskie i tkaninowe

Tkaniny dla domu są zawsze na topie. Nic dziwnego: czarują kolorem, fakturą, printem, a dzięki nim wnętrze nabiera charakteru. Zasłony w oknach, narzuta na sofie czy dywan w salonie stają się nie tylko funkcjonalnymi osłonami, lecz także wspaniałymi dekoracjami. Tym razem bierzemy pod lupę wystrój okna. Warto podarować mieszkaniu efektowną metamorfozę za pomocą zasłon!

Zasłona rzymska w salonie
Zasłona rzymska
Zasłona rzymska w salonie
Zasłona rzymska w salonie
Zasłony tkaninowe w salonie

Z taką myślą firma ANWIS wprowadziła nowości do swojej oferty: zasłony oraz zasłony rzymskie. Doskonale znamy się na osłonach przeciwsłonecznych. Marka ANWIS to ponad 35 lat tradycji. Zdecydowaliśmy się poszerzyć naszą ofertę w osłonach dedykowanych do wnętrz. Dotychczas oferowaliśmy rolety, żaluzje, plisy, zasłony panelowe. Wprowadzenie nowych produktów do naszej oferty – zasłon oraz zasłon rzymskich – jest odpowiedzią na potrzeby klientów – podkreśla Agnieszka Gołębiewska, szefowa marketingu w firmie ANWIS.

Zasłony rzymskie: minimalistyczne albo stylowe

Zasłona rzymska wciąż pozostaje jedną z ulubionych dekoracji okiennych. Może być zarówno prosta i klasyczna, jak i stylowa oraz niezwykle dekoracyjna. A wszystko to za sprawą tkanin oferowanych dziś na rynku: od zwiewnych i delikatnych po ciężkie i wyraziste w fakturze. Wciąż kochamy w naszych wnętrzach odcienie bieli oraz kolory ziemi. Ale w zasłonach rzymskich firmy ANWIS odnajdziemy również najmodniejsze w tym roku kolory, stanowiące mieszankę witalności, relaksu i świeżości. Kolekcja materiałów dekoracyjnych na zasłony obejmuje aż 194 tkaniny.

Zasłona rzymska to przede wszystkim dekoracja okienna. Jednak doskonale sprawdzi się również jako osłona przed niechcianymi spojrzeniami z zewnątrz, a także przed nadmiernym nasłonecznieniem. Wybierając tkaninę, warto zwrócić uwagę na jej fakturę. Im delikatniejsza i cieńsza, tym więcej światła wpuścimy do wnętrza przy zsuniętej zasłonie. Jest to doskonałe rozwiązanie do salonu i kuchni. Jeśli potrzebujesz całkowitego zaciemnienia we wnętrzu, np. w sypialni, wybierz tkaninę o niskiej przepuszczalności światła lub z podszewką.

 Zasłony rzymskie

Zasłona rzymska dopasowana kolorystycznie do przytulnej, nowoczesnej kuchni

Fot. mat. prasowe Anwis

Zasłony tkaninowe: klasyka dla każdego

Bogata kolekcja tkanin to również baza dla różnorodnych zasłon. W ofercie ANWIS dostępne są dwa typy zasłon tkaninowych: RINGS – zasłony na kołach, oraz FLEX – z podwójnymi zakładkami. Oba są nie tylko łatwe montażu, lecz także przygotowane w taki sposób, aby szale tkanin efektownie się układały.

Zasłony tkaninowe dają duże możliwość aranżacyjne. Dzięki nim wnętrze staje się jasne i przestronne. Aby uzyskać taki efekt, warto pamiętać o kilku zasadach. Długie, sięgające do samej podłogi zasłony upinamy wysoko przy suficie. Stworzymy wówczas iluzję znacznie większego pomieszczenia – nawet wówczas, gdy okna nie zajmują całej ściany. Dodatkowo jeśli zasłonę zamontujemy w taki sposób, aby tkanina układała się wzdłuż okna, nie nachodząc na nie, wpuścimy więcej światła, a wnętrze wyda się większe oraz lepiej doświetlone.

 Zasłony tkaninowe

Zwiewne, delikatne zasłony pasują do jasnej sypialni w stylu skandynawskim

Fot. mat. prasowe Anwis

Dopełnienie nowej oferty ANWIS stanowią poduszki, które dostępne są w materiałach z najnowszej kolekcji tkanin zasłonowych. Poduszki można dobrać pod kolor mebli lub zasłon, ale doskonale sprawdzą się również autorskie zestawienia kontrastowe. Warto od czasu do czasu uruchomić aranżacyjną fantazję!

Ocena: 5
Zdjęcia: mat. prasowe Anwis

POLECANE ARTYKUŁY