Najmodniejsze kolory wnętrz tej jesieni to elegancki fioletowy, ciepły pomarańczowy i radosny żółty. Ich odcienie ożywią aranżacje wnętrz podczas chłodnych dni i rozweselą w czasie pochmurnej pogody. Mogą występować zarówno razem jak i osobno, sprawiając, że wystrój wnętrza nabierze nowego charakteru. Modne kolory jesieni możemy wkomponować we wnętrze w postaci dekoracji czy dodatków, albo zaszaleć i pomalować całe ściany.

Modne kolory wnętrz: fioletowy

Fioletowy to piękna i elegancka tonacja, bardzo modna tej jesieni. Kolor fioletowy jest mocną barwą, świetnie sprawdza się w dodatkach, jednak coraz częściej występuje też jako główny kolor aranżacji wnętrz. Jego jasne odcienie, jak wrzosowy czy lawendowy, wyciszają i uspokajają, natomiast te bardziej intensywne działają pobudzająco. Fioletowy w połączeniu z szarością, beżem czy zielenią doda wnętrzu klasy. Tworzy też ładne zestawienia z ciepłymi barwami jak czerwienie, żółcie czy oranże.

Modne kolory wnętrz: pomarańczowy

Odcienie koloru pomarańczowego sprawiają, że wystrój wnętrza jest ciepły i przytulny, nawet jeśli odnajdziemy je tylko w kilku detalach czy meblach. Kolor pomarańczowy kojarzy nam się z dojrzałymi owocami cytrusowymi, zachodzącym słońcem, a jego delikatniejsze odcienie z jesiennymi liśćmi, otulającymi parkowe ławki. Pomarańczowy niesie ze sobą energię, ożywi wystrój wnętrza i pobudzi do działania podczas sennych, jesiennych dni. Pasują do niego odcienie szarości, zieleni, beżu, złamanej oraz czystej bieli.

Modne kolory wnętrz: żółty

Żółty kolor rozjaśnia i rozwesela wnętrze, wprowadza radosną atmosferę, wprawiając domowników w pozytywny nastrój. Kojarzy się z ciepłymi promieniami słońca, piaskiem oraz soczystą cytryną. Zastosowany w aranżacji wnętrz pomoże przetrwać długie jesienne wieczory, przekazując dużą dawkę dobrej energii. Intensywne odcienie żółtego pobudzają do działania, a te jaśniejsze, pastelowe działają odprężająco. Żółty z mocnymi czerwieniami i pomarańczami tworzy bardzo energetyczne zestawienie. Połączenie go z szarością, błękitem czy brązami działa relaksująco.