Zastanawialiście się kiedyś, kto decyduje o tym, który kolor będzie nosił miano najmodniejszego w sezonie? Skąd biorą się kolorystyczne trendy w modzie i branży wnętrzarskiej? Dlaczego w 2013 roku hitem było mandarynkowe tango, a bieżącego marsala i kto wymyśla te intrygujące nazwy? Wszystko zaczyna się od Pantone… Pantone Color Institute ogłosił właśnie nowy kolor wiodący – Minion Yellow. Po raz pierwszy inspiracją do jego określenia stał się film animowany „Jak ukraść księżyc”, a dokładniej jego główni bohaterowie – żółte stworki, Minionki. Czy barwa ma szanse stać się hitem w aranżacji i wystroju wnętrz?

Pantone Color Institute i prognozy kolorów

Pantone Color Institute to amerykańska firma, która od ponad pięćdziesięciu lat jest autorytetem w dziedzinie kolorów oraz prekursorem jeśli chodzi o ich kombinacje i wszelakie zestawienia. Każdego roku to właśnie Pantone ustala kolorystyczne trendy na nadchodzące sezony, które przenikają się we wszystkich sferach życia. Na to czy Minion Yellow stanie się kolorystycznym bestsellerem prawdopodobnie będziemy musieli trochę poczekać. Firma wyznacza modę na daną barwę nawet z trzyletnim wyprzedzeniem.

Kolory ścian: kiedy nadejdzie Minion Yellow?

Minion Yellow to pierwszy w historii kolor zainspirowany filmem. Odcień to odpowiedź na nasze potrzeby dotyczące wnoszenia do życia pozytywnej energii. Minionkowy żółty jest ciepły, stonowany i wręcz „przyjazny”. Kolor zostanie wpisany do palet Pantone Fashion i Home + Interiors przy kolejnym jej rozszerzeniu. To pierwsza, nowa barwa od trzech lat - obecnie wzornik obejmuje 32 000 odcieni. Czy zdobędzie popularność? Z pewnością. Szał na ten kolor przewidujemy na 2017 rok. Wtedy bowiem planowany jest trzeci film o przygodach Minionków. Mamy jednak szansę wyprzedzić modę zawierając już teraz Minion Yellow np. w wystroju naszych wnętrz. Profesjonalne mieszalnie farb są przecież w stanie uzyskać dowolny odcień żółtego. Ściany w takim kolorze dodadzą nam więcej mocy. Jeśli nie chcemy przesadzić możemy pomalować nim tylko fragmenty wyposażenia – półki, krzesła lub stolik kawowy. Ciekawym rozwiązaniem będzie również zastosowanie we wnętrzu flokowanych listew przypodłogowych w kolorze Minion Yellow, które subtelnie nadadzą mu modnego wyrazu. Jak przekonuje Pantone Color Institute kolor Minion Yellow będzie w przyszłości jednym z najbardziej pożądanych kolorów – żywiołowych i podnoszących na duchu. Może warto więc wyprzedzić przepowiedziane „modowe bum” na kolor i wykorzystać go w aranżacji wnętrz już teraz?