Modne kolory ścian zmieniają się co sezon. Ostatnio do łask wrócił różowy kolor ścian. Różowe ściany w pokoju mogą być odważne i prowokacyjne lub pastelowe i romantyczne. Wszystko zależy od tego jaki wybierzemy odcień, by malowanie ścian dobrze wyszło. Przy odrobinie inwencji różowy kolor ścian można z powodzeniem zastosować we własnym mieszkaniu.

Różowy: kolory ścian inspiracje

Różowy kolor ścian jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych. Rzadko się na niego decydujemy, bojąc się że różowe ściany w mieszkaniu będą w złym guście. Jak temu zapobiec? Trzeba odpowiednio wybrać odcienie. Proporcje i natężenie kolorów ścian dobieramy zależnie od upodobań i od wystroju wnętrza, który chcemy osiągnąć. Różowe ściany w odcieniu pastelowym, rozbielonym stworzą romantyczny wystrój wnętrz. Jeśli palnujesz malowanie ścian na różowo: pokój zaplanuj w jednej gamie, np. kilku odcieniach różu albo zestawiaj kilka pastelowych kolorów.

Jaki kolor pasuje do różowych ścian

Dość trudne jest dobranie do różowych ścian kolorów dodatków. Dobrze będą się komponowały lśniące akcenty srebra i złota (ramy, lustra, detale). Przy aranżacjach wnętrza bazujących na kolorze różowym musimy z umiarem i rozsądkiem stosować inne odcienie. Trudno jest dobrze dopasowac inne kolory, najlepiej w tej roli sprawdzą się kolory ścian: biały i szary. Jeśli lubimy pastelowe wnętrza, można też różowy połączyć z błękitnym. Różowy kolor ścian idealnie wpisuje się w wystrój vintage, który zakłada swobodne łączenie przeciwieństw. Paleta róży jest bardzo bogata i znaleźć w niej można odcienie, które pasują do bardzo różnorodnej stylistyki wystroju wnętrza i pomieszczeń o rozmaitym przeznaczeniu, np. elegancki, stylowy salon to dobra przestrzeń dla subtelnego pudrowego różu.