Brązowe wnętrza są modne i często przez nas wybierane. Kolor brązowy należy do palety kolorów ziemi. Brązowe ściany są elegnackie i pomagają stworzyć buduarowy wystrój wnętrza. Jeśli podoba ci się brązowy kolor ścian, sprawdź jak go dobrzez zastosować, co pasuje do brązowych ścian, z czym łączyć brązowe ściany, by nie było zbyt ciemno we wnętrzu.

Brązowe ściany: jaki wybrać odcień

Istnieje bardzo wiele odcieni koloru brązowego. Brązowe ściany możemy podzielić na te jaśniejsze (rozbielone), ciemniejsze oraz „ciepłe” i „zimne”. Głównym składnikiem każdego wymienionego koloru jest klasyczny odcień brązowego, natomiast dodatkowe pigmenty decydują o ostatecznym odcieniu. Niektóre brązowe kolory ścian będą „wpadać” w barwę żółtą, pomarańczową, czy czerwoną, inne natomiast w głęboki brąz, szary, czy czarny. Możemy wymienić kilka popularnych we wnętrzu odcieni brązu m.in.: mleczna i gorzka czekolada, kakaowy, café latte, cynamonowy, mahoniowy, orzechowy, kasztanowy, herbaciany czy sepia. Przy wybieraniu konkretnego odcienia koloru brązowego do malowania ścian, przede wszystkim kierujmy się tym, w jaki sposób chcemy użyć tej barwy we wnętrzu i z czym zestawić. Nie mniej ważne jest, aby konkretny odcień nam się po prostu podobał.

Brązowy kolor ścian: jak go zastosować we wnętrzu

Brązowy kolor ścian jest stosunkowo ciemny, dlatego proponuje się nim malować wybraną ścianę wnętrza w połączeniu z delikatną i jasną bazą. Dzięki temu nie zaciemnimy pokoju, a przy tym nie zmniejszymy go za bardzo optycznie. Brązowy jest w miarę uniwersalny i sprawdzi się w formie akcentu praktycznie z każdym kolorem. Brązowe ściany możemy łączyć z: écru, jasnym beżem, złamaną bielą, słonecznym, piaskowym, jasnym brzoskwiniowym, morelowym, łososiowym, pudrowym różem, błękitnym, pistacjowym, miętowym, lawendowym oraz jasnoszarym. Wszystko zależy od naszej kreatywności i upodobań. Brązowe ściany dobrze sprawdzą się we wnętrzu, w którym pragniemy stworzyć klimatyczny nastrój i nadać mu wyjątkowego charakteru. Mile widziany jest kolor brązowy w formie akcentu w salonie, kuchni, sypialni czy przedpokoju.