W zależności od stylu w jakim chcesz urządzić swoje wnętrze, możesz zdecydować się na cieplejszy odcień lawendy otulający wnętrze wakacyjnym ciepłem, bądź też wybrać chłodniejszą barwę - nieco bardziej nostalgiczną. Decydując się na kolor fioletowy we wnętrzu, zadbać musimy nie tylko o jego aranżację, ale także o własne nastawienie do świata.

Fiolet we wnętrzu: fioletowa aranżacja wnętrz uspokaja czy pobudza?

Kolor fioletowy to jeden z najbardziej intrygujących kolorów z palety barw. Jest efektem połączenia pobudzającej czerwieni i  chłodnego koloru niebieskiego. W zależności od proporcji barwy podstawowej – uzyskamy odcień cieplejszy lub nieco chłodniejszy. Stonowana barwa fioletu pozytywnie wpływanie na nasze nerwy i pomoże się odprężyć. Jeśli chcesz, aby aranżacja wnętrza działała na ciebie pobudzająco i zachęcała do aktywności – wybierz barwę intensywniejszą. Wybierając kolor lawendy do swojego wnętrza nadasz mu klimat rodem z Prowansji. Efekt wzmocnią rolety i tapety utrzymane w tej samej kolorystyce. Taki zestaw idealnie komponuje się nie tylko z wnętrzami urządzonymi w stylu romantycznym, ale dobrze pasuje także do wnętrz retro czy rustykalnych.

Fiolet we wnętrzu: fioletowe ściany

Decydując się na fioletowe rolety we wnętrzu zadbasz nie tylko o praktyczną, zaciemniającą osłonę okna, ale wzbogacisz wnętrze o użyteczną ozdobę. Jeśli nie masz przekonania co do gładkich ścian w kolorze lawendy, zawsze możesz pozwolić sobie na oryginalne nadruki i wzory graficzne. W tym przypadku kolor fioletowy stanowi niezwykle wdzięczne i atrakcyjne tło. Ciekawie zaprezentują się we wnętrzu także tapety w optymistycznym kolorze fioletu. Nie bójmy sie trudów związanych z aplikacją tapety na ścianie - co raz więcej producentów posiada tapety, które wystarczy zwilżyć wodą od wewnętrznej strony i już możemy trwale przytwierdzać ją do ściany.

Fiolet we wnętrzu: z czym zestawić kolor fioletowy?

Inspirujący kolor lawendy, typowy dla wnętrz w stylu prowansalskim, idealnie skomponuje się z białymi dodatkami. W zestawieniu z delikatnymi aplikacjami z gałązką drzewa czy lawendy stworzy oryginalną aranżację wnętrza. Oryginalny kolor lawendy dobrze sprawdzi się także w roli akcesoriów przełamujących monotonię delikatnych pasteli. Bardzo często najpewniejszym połączeniem dla koloru lawendowego będą rodzime barwy wprost z prowansalskiej łąki – od pudrowego różu do najciemniejszych odcieni fioletu. Nie bój się zestawiać go także z delikatną wanilią, czy klasycznymi szarościami.