Białe wnętrza niejedno mają imię. Ponadczasowe aranżacje białych wnętrz ZDJĘCIA

Kolor biały w zależności od faktury, przyjmuje rozmaite odcienie. Harmonijne, spójne białe wnętrze tchnie spokojem. Inną zaletą białego wnętrza jest to, że jest wyjątkowo plastyczne i sprawdzi się także podczas Bożego Narodzenia z białą, szklaną, srebrną i złotą dekoracją.

Białe wnętrze na warszawskim Ursynowie
Białe minimalistyczne wnętrze
Biała sypialnia
Białe wnętrze na poddaszu
Białe wnętrze

Najlepiej czujemy się we wnętrzach harmonijnych. Do takich należą właśnie monochromatyczne aranżacje w kolorze białym. Jeśli postaramy się o różnorodne faktury, miękkie pledy i dywany, poduszki kolor biały da poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Aranżacja białego wnętrza okaże się bardzo elegancka i przyjazna. Jeśli jeszcze dodamy blask ognia w kominku, złote dodatki dekoracyjne – świeczniki, wazony lub doniczki białe wnętrze stanie się wyrafinowane i szykowne.

Białe wnętrza: baza aranżacji w kolorze białym

Harmonijne wnętrze w kolorze białym to przede wszystkim biała baza. Białe ściany i biała podłoga stworzą jednolite ramy dla mebli i dodatków. Jeśli ściany i podłoga są gładkie, czasem z połyskiem, wyposażenie wnętrza monochromatycznego opiera się na innych, miękkich fakturach.

Zobacz: biel kolorem roku 2016 >>>

W aranżacjach w stylu vintage to podłogi i ściany są zazwyczaj chropowate, noszące ślady użytkowania, czasem obdrapane i popękane. Wtedy wyposażenie jest gładkie, z dodatkiem metalu, czasem błyszczące. Dzięki zróżnicowanym fakturom ten sam kolor biały przyjmuje różne, zaskakujące odcienie. Dlatego białe wnętrze nigdy nie jest nudne i zimne.

 

Białe wnętrza: białe meble i dodatki

Mogłoby się wydawać, że na białym tle białe meble będą się zlewały, będzie nudno i nijako. Nic bardziej mylnego. Jeśli tylko postawimy na ciekawe faktury wykończenia mebli, wnętrze będzie szykowne i interesujące. Miękkie, puszyste lub „swetrowe” pledy, dywan z miękkim włosem lub biała, owcza skóra (ekologiczna lub prawdziwa) sprawią, że aranżacja białego wnętrza będzie przytulna. Taka monochromatyczna aranżacja sprawdza się i w salonie i sypialni.

Więcej: białe ściany nie są nudne!

Nowoczesne łóżko obite białą skórą, z białą pościelą, przykryte białym futrem, najczęściej ekologicznym, na białej drewnianej podłodze z dodatkiem czarno - białych zdjęć lub luster w złotych ramach wygląda wyjątkowo szykownie i stylowo.  Podobnie biała, miękka  sofa w salonie umieszczona na białej podłodze, z mnóstwem puszystych poduszek ze złotymi lub srebrnymi elementami będzie aż zachęcała do odpoczynku i relaksu. Obok przyda się biały stolik kawowy ze złotymi lub srebrnymi świecznikami lub lampa na delikatnej złotej podstawie. Pomysłów na białe wnętrza może być tyle jest mebli i dodatków. Jeśli wybierzemy złote dodatki aranżacja wnętrz będzie szykowna, jeśli dodamy odrobinę drewna i czerni lub antracytu powstanie aranżacja w stylu skandynawskim. Meble lakierowane na biało pomogą stworzyć styl glamour.

Więcej: dekoracje świąteczne w kolorze białym

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY