Dekoracje ścian zmieniają się w każdym sezonie. Niektóre jednak są stałe i ładne - jak tapety, czy kolory ścian. Zmienia się tylko ich rodzaj oraz barwy. Podpowiadamy jakie są nowości w dekoracjach ścian i co dobrze się komponuje.

Modne dekoracje ścian: inspiracje

Wzorzysta tapeta lub ściany pomalowane mocniejszą albo stonowaną farbą – to najczęstrze dekoracje ścian. Ciekawym pomysłem jest wyróżnienie jednej ściany, a wówczas pozostałe stanowią dla niej oprawę. Najbardziej dekoracyjny pomysł, to pokrycie ścian tapetą bądź farbami w dwóch pokrewnych barwach. Modne jest łączenie na jednej ścianie barw z tej samej palety. W dekoracji ścian najważniejszą rolę odgrywa odpowiedni dobór kolorów farb oraz pomysł. Cytat na ścianie sypialni lub aranżowanie ściany za zagłówkiem łóżka kunsztownymi tkaninami i makatami – to eleganckie i najnowsze pomysły na dekoracje ścian.

Dobrym i stosunkowo nowym pomysłem na ciekawą dekorację ścian mogą być designerskie rysunki na ścianach lub ciekawe graffiti.

Przy aranżacji wnętrz równie ważne jak wybór kolorów ścian jest wykorzystanie właściwego produktu do ich malowania. Wybieraj farby wysokiej jakości, nowoczesne i ekologiczne, o wysokich parametrach jak np. zmywalność, wydajność, czy komfort aplikacji.