Malowanie ścian. Ściany lubią zmiany

 Malowanie ścian

Aranżacja nr 1

Fot. Materiały prasowe firm

Malowanie ścian to dobry sposób na szybką zmianę wsytroju wnętrz. Jeśli wprowadzisz żywy kolor przynajmniej na jedną ścianę, twój pokój z miejsca zyska na urodzie. Wyraziste kolory wnętrz potrafią poprawić proporcje salonu czy kuchni. Zobacz kolory ścian po zmianach.

Proponujemy trzy aranżacje, w których zmieniono kolory ścian. Zobacz nowe kolory wnętrz, które ożywiły wystrój. Białe ściany wyglądają elegancko i świeżo. Czasami jednak biel we wnętrzu może być monotonna (zwłaszcza gdy stanowi tło dla jasnych mebli i dodatków). Rozwiązanie? Malowanie ścian! Pomaluj jedną, dwie albo tylko fragment ściany farbą w mocniejszym kolorze. Którą ścianę wybrać? Tę, którą chcesz wyeksponować - z regałem czy oknem. Albo tę, która w wersji na biało nie jest zbyt atrakcyjna (przytłacza rozmiarami, denerwuje nierównościami). Ponieważ kolorowa ściana będzie przyciągać wzrok, pomaluj ściany z dużą starannością. Zwróć uwagę podczas malowania ścian na miejsca styku z bielą (przed malowaniem zabezpiecz je taśmą malarską, a potem delikatnie odklej). Poniżej przykłady Benjamin Moore, jak kolory ścian odmieniają wnętrza.

Malowanie ścian: aranżacja nr 1 - lepsze proporcje

Przed malowaniem ścian: Wąskie okna i wysoki sufit sprawiały, że wnętrze wydawało się nieproporcjonalnie długie. We wnętrzu dominowało łóżko, a ściany świeciły pustką. Aranżacja wnętrza była smutna i bez wyrazu.
Po malowaniu ścian: Dzięki pomalowaniu prawej ściany oraz belki stropowej na kolor fuksji wnętrze jest optycznie szersze i niższe. Mocny kolor ścian stanowi kontrapunkt dla łóżka, równoważy jego ciężar. Meble z białymi frontami, półki oraz obrazki dodatkowo ożywiają wnętrze.

 Malowanie ścian

Aranżacja nr 2

Fot. Materiały prasowe firm

Malowanie ścian: aranżacja nr 2 - efekt głębi

Przed malowaniem ścian: Wystrój salonu był zbyt spokojny. Jasne kolory ściany „rozpływały się”, uniemożliwiały pełną ekspozycję wnęki z regałem. Po wejściu do wnętrza uwagę przykuwała podłoga z dębowych desek.
Po malowaniu ścian: Przemalowanie ściany na niebiesko sprawiło, że goście kierują spojrzenia na regał ponad białą boazerią. Kolorystyczny punkt ciężkości przesunięty został w górę, stąd konieczność przeciwwagi - w formie wyrazistego dywanu i zielonych pufów.

Malowanie ścian: aranżacja nr 3 - większy kontrast

Przed malowaniem ścian: Zabudowa kuchenna składała się z długiego rzędu identycznych szafek, przedzielonych taflą brunatnego szkła. Obok zestaw jadalniany z ciemnego drewna. Całość ciężka i nieapetyczna.
Po malowaniu ścian: Wystarczyła puszka farby w kolorze limonki, by ściany kuchni zaczęły kojarzyć się z lemoniadą i tabliczką czekolady. Zieleń ścian między szafkami i przy oknie przełamuje monotonię, wprowadza pozytywną energię. Białe krzesła podkreślają ten efekt.

 Malowanie ścian

Aranżacja nr 3

Fot. Materiały prasowe firm

Ocena: 0
Tekst: Matylda Gruman Zdjęcia: Materiały prasowe firm

POLECANE ARTYKUŁY