Dekoracja ścian: plakat jest dobry na wszystko! INSPIRACJE!

Często szukamy pomysłu jak wykończyć białą ścianę? Jaka dekoracja ściany sprawdzi się w kuchni, a jaka w przedpokoju mieszkania w stylu nowoczesnym lub retro? Niewątpliwe wyjątkową dekoracją ścian są plakaty. Przygotowaliśmy kilka INSPIRACJI z plakatami w tle!

Plakat dekoracją ściany przy miejscu do pracy
Plakat na ścianie w kuchni
Plakaty na ścianie przy biurku w domu
Świąteczna dekoracja z plakatem w tle
Plakat na ścianie w salonie z kuchnią

Często  szukamy „czegoś” co zakryje nam wolne miejsce na białej ścianie. I zależy nam żeby było to „coś” wyjątkowego, a nie dekoracja jedna z wielu. Taką niebanalną dekoracją ściany zawsze będzie plakat. Może się jednak okazać, że plakat zdominuje nie tylko ścianę ale całą aranżację wnętrza.

Dekoracja ścian: plakat singiel czy w parze?

Czy plakat jest solistą czy lubi towarzystwo innych plakatów? Nie ma reguły. Są plakaty single – nie znoszący towarzystwa ze względu na wielkość, kolorystykę lub przesłanie. Wtedy lepiej zaaranżować je tak żeby dookoła pozostało wolne miejsce na ścianie. Jedyną ozdobą może być prosta, graficzna wręcz rama. Plakat solista dobrze wygląda na głównej ścianie w salonie, przedpokoju lub w kuchni. Plakat sprawdza się także na ścianie przy stole.  Mniejsze plakaty, lub plakaty dotyczące serii wydarzeń będą dobrze wyglądały w kompozycji.

Więcej: co powiesić na ścianie w nowym mieszkaniu?

 

Dekoracja ścian: do jakich wnętrz pasują plakaty?

Plakaty pasują praktycznie do każdego wnętrza. Plakaty wyraziste lubią przestrzeń wokół siebie dlatego oprócz ramy nie tolerują innego towarzystwa. Właściwym dla nich miejscem jest reprezentacyjna biała ściana w salonie, czasem nad sofą, czasem przy stole. Znakomitym miejscem dla plakatu jest wolna ściana w przedpokoju – taka dekoracja ściany od razu definiuje przestrzeń. Plakaty sprawdzają się także w kuchni, zwłaszcza tematyczne, przedstawiające zioła, kawę, smakowite potrawy czy tak ostatnio modne z podziałem... tuszy mięsa, jednak przedstawione w elegancki, graficzny sposób.

Zobacz: plakat zamiast obrazu

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY