Podwieszane pelargonie - ciekawy sposób ekspozycji pelargonii na balkonie

2020-03-29 17:39 materiał prasowy Pelargonium for Europe
Wiszące pelargonie
Autor: Pelargonium for Europe Podwieszane pelargonie to ciekawy sposób ich ekspozycji

Pelargonie atrakcyjnie prezentują się w wiszących donicach. Zobacz, jak zrobić efektowną dekorację z podwieszanych pelargonii na balkon czy taras. ZDJĘCIA krok po kroku.

Pelargonie to kwitnące piękności, które zapewniają imponującą aranżację balkonu przez całe lato. W przeciwieństwie pelargonii posadzonych w klasycznych skrzynkach balkonowych czy donicach, te w wiszących pojemnikach są niezwykle praktyczne. Mogą znaleźć miejsce nawet na najmniejszym balkonie. Dla wszystkich miłośników pelargonii pomysł na wiszące doniczki z pelargoniami.

>> Przeczytaj też: Pielęgnacja pelargonii. Jak dbać o kwiaty na balkonie?

Ta drewniana, własnoręcznie wykonana rama z huśtającym się, pelargoniowym trio to oryginalny pomysł  na dekorację balkonu. Do jego realizacji potrzebne są odpowiednie materiały i odrobina zdolności manualnych. Ta kompozycja z trzema pelargoniami może zostać tak umieszczona, żeby zapewnić roślinom dalsze kwitnienie.

Wiszące pelargonie
Autor: Pelargonium for Europe

Do wykonania podwieszanej kompozycji z pelargoniami potrzebne są:

  • pelargonie rabatowe lub pelargonie zwisające w wybranym kolorze,
  • gliniane doniczki ze spodkami,
  • klej,
  • sznurek, 
  • dwie okrągłe drewniane listewki i elementy łączące. Te elementy zamykające muszą mieć otwory po obu stronach o średnicy nieco większej od listewek.

Ważne: całkowita długość elementów łączących i odległość między otworami zależy od wielkości glinianych doniczek.

Wiszące pelargonie
Autor: Pelargonium for Europe

Najpierw należy przełożyć dwie drewniane listewki przez otwory wywiercone w elementach zamykających, aby uzyskać stabilną ramę.

Wiszące pelargonie
Autor: Pelargonium for Europe

Następnie zawiązać cztery sznurki o podobnej długości na końcach drewnianych listewek i połączyć je ze sobą.  Należy upewnić się, że konstrukcja wisi prosto po zawieszeniu.

Wiszące pelargonie
Autor: Pelargonium for Europe

Klejem na gorąco trzeba przykleić spodki do dna doniczek.

Wiszące pelargonie
Autor: Pelargonium for Europe

Umieścić doniczki w ramie, zachowując równe odstępy między nimi. Na koniec wystarczy powiesić gotową kompozycję i umieścić pelargonie w doniczkach.

Wskazówka: w zależności od wysokości na jakiej zostanie podwieszona dekoracja, dla najlepszego efektu zalecane są pelargonie rabatowe lub zwisające.

Wiszące pelargonie
Autor: Pelargonium for Europe