Najpiękniejszy salon na lato - remontujemy balkon i taras

2017-05-11 17:39
Rajski zakątek
Autor: materiały prasowe iBulb By odpocząć, niezbędny jest kameralny nastrój, choć minimum prywatności. Od sąsiadów odgrodzisz się drewnianymi ściankami; na barierce powieś ekran z tkaniny (tu ma on kieszenie na donice z kwiatami!). Zasłona stworzona z roślin odegra również rolę deko-racyjną. Nie trzeba na to długo czekać – posadź w donicach szybkorosnące tuje lub jednoroczne pnącza.

Poranna kawa, popołudniowa drzemka, lektura, wieczorne spotkania w blasku lampionów… Albo poletko dla ogrodnika. Nawet maleńki balkon można urządzić tak, by sprawiał radość, był efektowny i funkcjonalny. To sporo zachodu i pieniędzy? Niekoniecznie, gdy podejdzie się do tematu planowo i z dobrym pomysłem.

Aranżacyjnej przypadkowości i braku wygody nie wynagrodzą najładniejsze meble. Dlatego tak ważne jest określenie przed remontem założeń. Chcesz jedynie się relaksować na balkonie czy mieć też na nim miejsce do jedzenia? Myślisz tylko o kąciku na szybkie espresso? Jeśli to już ustalone, kolej na inspiracje. Szukaj przykładów, które ci się podobają, w kolorowych pismach, internecie. Ale przymierzaj je do swoich warunków. I bardzo ważne - nie ingeruj w wygląd budynku (ingerencją jest chociażby montaż markizy) bez konsultacji z administratorem. Podpowiadamy też, jak odnowić barierki, prawidłowo wykonać podłoże pod nową posadzkę. Radzimy, jaką posadzkę wybrać. Wiesz, że dzięki innowacyjnym rozwiązaniom wiele rodzajów okładzin na podłogę bez problemu zrobisz samodzielnie? PIszemy także o wyposażeniu, roślinach i oświetleniu.

W najnowszym - czerwcowym numerze M jak mieszkanie znajdziesz porady i inspiracje, dzięki którym twój balkon będzie funkcjonalny i efektowny. Nie przegap, by zdążyć przed sezonem!

Nim pobiegniesz do kiosku, możesz też przejrzeć inne nasze galerie: