Modne doniczki balkonowe: drewniane, metalowe i ceramiczne. Kwiaty w koszu wiklinowym to tegoroczny trend!

2024-05-17 19:37

Balkon może stać się namiastką ogrodu. Jedyne, co musisz zrobić, to odpowiednio go zaaranżować. Kwiaty to jedno, a donice na balkon to drugie. Stanowią oprawę dla zieleni i przesądzają często o stylu samego balkonu. Doniczka na balkon może być drewniana, metalowa czy ceramiczna. Jaką wybrać? My stawiamy na kwiaty w koszu wiklinowym!

Spis treści

  1. Jakie donice na balkon wybrać?
  2. Drewniana doniczka balkonowa
  3. Plastikowa doniczka balkonowa
  4. Metalowa doniczka balkonowa. Wykorzystaj stare wiadra i puszki!
  5. Ceramiczna doniczka balkonowa
  6. Donice wiklinowe na taras. Kwiaty w koszu wiklinowym
  7. Donice na balkon. Kwiaty w koszu wiklinowym. Zdjęcia

Jakie donice na balkon wybrać?

Czas najwyższy na wiosenną aranżację balkonu! Tutaj wszystkie chwyty dozwolone — nie ograniczaj się do prostych doniczek, a postaw na fantazyjne pojemniki i skrzynki na kwiaty. Zadbaj o dekorację, która oczaruje wszystkich nie tylko feerią barw, ale także pomysłowością.

Odpowiedni dobór kwiatów balkonowych to połowa sukcesu. Jak je eksponować, by uzyskać oszałamiający efekt? Na rynku dostępnych jest wiele skrzynek czy doniczek balkonowych. Różnią się stylem, kolorem, albo materiałem, z jakiego je wykonano. D

Doniczka na balkon może być wykonana ze stali, plastiku albo drewna. Jakie doniczki będą najodpowiedniejsze dla Twoich kwiatów balkonowych?

Donice na balkon. Kwiaty w koszu wiklinowym
Autor: Materiały prasowe/LOBERON

Drewniana doniczka balkonowa

Drewniane doniczki to nie tylko oryginalny wygląd, ale również niepowtarzalne właściwości. Drewno oprócz idealnych warunków do kwitnięcia kwiatów, zapewni także piękną ozdobą balkonu lub tarasu. Donice na balkon wykonane z drewna pozwalają na oddychanie ziemi oraz roślin, a także umożliwiają odpowiedni przepływ powietrza i wody.

Decydując się na drewniane donice lub skrzynki, pamiętajmy jednak o tym, że drewno nie jest materiałem trwałym. Przed sezonem warto je odpowiednio zabezpieczyć przed nadmiernym zawilgoceniem czy rozsychaniem się.

Chcąc nadać drewnianym doniczkom oryginalnego i niepowtarzalnego wyglądu, warto pomalować je ekologiczną bejcą w kolorze kontrastującym z barwą kwiatów. Całość idealnie

Plastikowa doniczka balkonowa

Plastikowe donice na balkon także będą idealnie się prezentować w otoczeniu balkonowych kwiatów. Warto jednak pamiętać, że rośliny w doniczkach plastikowych czy pojemnikach ze stali często narażone są na przelanie, a ścianki pojemników wykonanych ze sztucznych materiałów całkowicie blokują dostęp powietrza.

Metalowa doniczka balkonowa. Wykorzystaj stare wiadra i puszki!

Na większym tarasie pięknie zaprezentują się kwiaty zasadzone w stalowych wiaderkach. Z powodzeniem możesz ustawić obok siebie kilka pojemników z kwiatami. Taka kompozycja będzie prezentowała się niezwykle oryginalnie i nowocześnie.

W roli doniczek na kwiaty sprawdzą się także metalowe puszki. Chcąc nadać im indywidualnego charakteru, możesz je własnoręcznie ozdobić w dowolny sposób.

Ceramiczna doniczka balkonowa

Trafnym wyborem okaże się ceramiczna doniczka balkonowa, która będzie niezaprzeczalną ozdobą każdego balkonu i tarasu. Nieco surowa stylistyka ceramiki przepięknie skomponuje się z kwiatową aranżacją balkonu. Dzięki porowatym ściankom doniczki ceramiczne umożliwią roślinie oddychanie, a także odparowywanie nadmiaru wody.

Ceramiczna doniczka balkonowa idealnie zaprezentuje się w otoczeniu kolorowych kwiatów. Pamiętaj jednak, że nie nadaje się do zawieszenia na balustradzie, ponieważ jest bardzo ciężkie.

Podczas dużych upałów ceramika może się łatwo nagrzać – wówczas pamiętaj o przestawienie kwiatów w mniej nasłonecznione miejsce.

Donice wiklinowe na taras. Kwiaty w koszu wiklinowym

Niewątpliwym bohaterem tarasu będą kwiaty w koszu wiklinowym. Plecione donice wiklinowe na taras mają coraz więcej zagorzałych zwolenników. W wiklinowym otoczeniu każda roślina nabierze wyjątkowego uroku.

Plecione koszyki mogą być także wykorzystywane jedynie jako ozdobna osłonka na tradycyjną doniczkę. W tym celu możemy wykorzystać także stare kosze gospodarcze.

Pamiętajmy, że aby cieszyć się urokiem wikliny jak najdłużej, zapewnijmy jej odpowiednie warunki. Najlepiej sprawdzi się ona na zadaszonym balkonie albo tarasie, gdzie nie będzie narażona na nadmierną wilgotność.

Donice na balkon. Kwiaty w koszu wiklinowym. Zdjęcia

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Wiem, gdzie kupić tanie meble na mały balkon w bloku do 500 zł. Już nie musisz szukać!

Najpopularniejsze rośliny na balkon. Czy potrafisz je rozpoznać?

Pytanie 1 z 8
Co to za roślina?
Bakopa
Kwiaty balkonowe: ciekawe pomysły na obsadzenie skrzynek balkonowych