Jak zaaranżować miniogród? Urocze kompozycje z wiosennych kwiatów

2023-06-06 17:27

Niecierpliwi mieszkają ładniej. Nie chcą dłużej czekać na ocieplenie. Gdy za oknem deficyt zieleni i świeżych kwiatów, urządzają ogrody pokojowe. Chcesz zaaranżować własny? Pomysłowość mile widziana. Hiacynty posadź w durszlaku, amarylisy w filiżankach, cebulice w słoiczkach...

Szafirki
Autor: serwis prasowy iBulb, ibulb.org Gdy na stole brak miejsca, a na parapecie jest za dużo słońca (kwiaty nie lubią gorąca), postaw rośliny na półce. Najlepiej w roli dekoracji kwietnej sprawdzą się szafirki, pierwiosnki. krokusy, miniatury tulipanów lub żonkili. Co kilka dni przekręcaj je do światła, by równomiernie rosły. DOBRY POMYSŁ: Postaraj się dopasować donicę lub jej osłonkę do barwy kwitnących kwiatów. Kompozycja będzie spójna kolorystycznie.

Razem i osobno

Kompozycja z jaskrów, hiacyntów, tulipanów i narcyzów. Co ją spina? Miejsce – drewniana skrzynka i ceramiczne donice. Wszystkie kolory oraz rodzaje kwiatów dozwolone, ale powinny być cebulowe. Na dwóch pozostałych zdjęciach: hiacynty w durszlaku – aranżacja w stylu vintage i cebulice w słoikach. Dobry pomysł: Woda nie będzie wydostawać się przez dziurki, jeśli wyłożysz naczynie folią, a dopiero potem nasypiesz ziemię.

Kwiaty cebulowe
Autor: serwis prasowy iBulb, ibulb.org
Hiacynty
Autor: serwis prasowy iBulb, ibulb.org
Cebulice
Autor: serwis prasowy iBulb, ibulb.org

Miniogród

Jeśli masz w domu drewniany taboret, skrzynkę po owocach, stolik kawowy, to już wiesz, gdzie postawić kwietną dekorację. Spróbuj wybrać kwiaty różniące się kolorystyką oraz wysokością – białe i różowe szachownice, hiacynty, jaskry. Decydując się na szklane osłonki, dodasz aranżacji lekkości. Dobry pomysł: Zastosuj kilka doniczek zamiast jednej większej. Zmieniając ich ustawienie, zmienisz tym samym wygląd całej kompozycji. Osobne donice to też większy komfort dla roślin. Bo np. szachownica nie przepada za kontaktem z korzeniami innych kwiatów.

MIniogród
Autor: serwis prasowy iBulb, ibulb.org

Coś do picia?

Kwitnący amarylis lubi stanowiska słoneczne, żyzną ziemię oraz częste podlewanie. Nie pogardzi też większą doniczką, mogącą zmieścić duże cebule. Aby jak najdłużej cieszył oczy, obcinaj przekwitnięte łodygi, pozwól rozwijać się nowym. Dobry pomysł: Amarylis rosnący w ciężkiej kamionkowej filiżance, najlepiej z otworem w denku. Na spodku, który zatrzymuje nadmiar wody.

Amarylis
Autor: serwis prasowy iBulb, ibulb.org

Na tacy

Okazałe tulipany na krótkich łodyżkach. Każdy w osobnej doniczce. Gdy ustawisz je na większym płaskim talerzu, ułatwisz sobie przenoszenie kwiatów. Dobry pomysł: Patera z trawy morskiej, hiacynta wodnego czy bambusa zapewni aranżacji egzotyczne tło.

Tulipany
Autor: serwis prasowy Flower Council of Holland

Dobra widoczność

System korzeniowy roślin cebulowych jest na tyle efektowny, że nie warto go zasłaniać. Co powiesz na przezroczyste szklanki w roli minidoniczek? Szafirki na zdj. obok podsypane są odrobiną ziemi. Natomiast hiacynty to już przykład uprawy hydroponicznej – z korzonkami zanurzonymi w wodzie. Dobry pomysł: Cebule możesz podeprzeć kamykami lub dekoracyjnym żwirem. Poprawisz w ten sposób ich stabilność oraz nie dopuścisz piętki (podstawy cebuli) do bezpośredniego kontaktu z wodą.

Hiacynty
Autor: serwis prasowy Flower Council of Holland
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE