Aranżacja balkonu: pomagamy wybrać ŁADNY styl BALKONU

2013-06-04 11:02 Matylda Gruman|Opracowanie: Redakcja
balkon-aranżacja balkonu
Autor: materiały prasowe mat. prasowe IKEA

Stwórz aranżację balkonu, która będzie sprzyjać przyjmowaniu gości i relaksowi. Podpowiadamy, jak wybrać styl na balkon odpowiedni dla Twoich potrzeb!

Dopasuj do potrzeb. Zanim podejmiesz decyzje o aranżacji balkonu lub tarasu, zakupie konkretnych mebli i wyborze posadzki, weź pod uwagę tryb życia. Gdy często przyjmujesz gości, zainwestuj w stół i rozkładane krzesełka, na podłodze połóż łatwe w czyszczeniu płytki, a rośliny umieść tak, aby nie przeszkadzały biesiadnikom.

Aranżacja balkonu: głównie wypoczynek

Spraw sobie miłą w dotyku posadzkę z drewna, wygodny leżak (lub poduchy-siedziska) oraz parasol słoneczny. Jeśli masz małe dzieci, zadbaj o ich bezpieczeństwo. W aranżacji balkonu zabezpiecz wszelkie otwory w balustradach, usuń ostro zakończone przedmioty, wyłóż podłogę kompozytem drewna (nie ma drzazg), powieś wysoko donice.

Aranżacja balkonu: osobista oaza

Trzymaj się swojego stylu w aranżacji balkonu. Balkon/taras ma być twoją oazą. Urządź go tak, by czuć się na nim dobrze. Nie musisz podążać za najnowszymi trendami meblarskimi. Jeśli wolisz rustykalne aranżacje – wiklinowy fotel i kwiaty w cynkowych wiadrach są jak najbardziej dla ciebie.

Aranżacja balkonu: uwzględnij położenie i wielkość balkonu

Zacieniony i mały rozświetl jasnymi kolorami i ażurowymi meblami. Na słonecznym i przestronnym postaw duży parasol, stół i (lub) zestaw wypoczynkowy. Nie zapominaj o warunkach atmosferycznych, dobierając kwiaty. Pnące rośliny możesz wykorzystać jako osłony przed słońcem, wiatrem, hałasem czy brzydkim widokiem.