6 roślin do ciemnej łazienki. Jedna w ogóle nie potrzebuje światła

2023-07-11 15:31

Jeśli kochasz kwiaty, z pewnością starasz się, by znalazły się w każdym, nawet najciemniejszym pomieszczeniu w twoim domu. Jakie rośliny sprawdzą się w ciemnej łazience? Czy istnieją gatunki, które przetrwają w łazience bez okien? Oto lista roślin, które poradzą sobie bez dużych ilości światła!

Mit: rośliny poradzą sobie bez światła

Na pewno pamiętasz co nieco z lekcji przyrody i biologii. Aby żyć, roślina potrzebuje się odżywiać, a jej pokarmem jest glukoza, którą potrafi sama wytworzyć w procesie fotosyntezy. Jedyne, czego potrzebuje, to zawarta w glebie woda, dwutlenek węgla obecny w powietrzu oraz światło. Jeśli zabraknie jednej z tych rzeczy, nie będzie w stanie wyprodukować pokarmu i uschnie.

Oszukaj przeznaczenie! Trik na rośliny do ciemnej łazienki

Żadna roślina doniczkowa nie jest w stanie funkcjonować bez światła, jednak istnieją gatunki, które całkiem nieźle radzą sobie w cieniu i potrzebują naprawdę niewiele światła, aby przetrwać. Jeśli jednak nie zapewnisz im jego absolutnego minimum, przestaną rosnąć, a po czasie po prostu umrą.

Więdnący kwiat
Autor: Getty Images/Firn

Jest jednak i na to sposób. Wystarczy, że zaopatrzysz się w dwie takie same rośliny i raz na tydzień będziesz je zamieniać. Jedną postaw w łazience, a drugą gdzieś, gdzie będzie miała zapewniony dostęp do światła zgodnie ze swoimi wymaganiami. Z pewnością nie będzie rosła jak oszalała, ale jeśli nie wyobrażasz sobie pomieszczenia bez kwiatów, w ten sposób osiągniesz swój cel.

Kwiaty wybrać do ciemnej łazienki — jakie będą najlepsze?

Postaw przede wszystkim na te, które w naturalnym środowisku rosną pod innymi roślinami, mając niewielki dostęp do światła. Warto wybrać również te, które lubią wilgoć, której w łazience jest przecież pod dostatkiem. Wszystkie gatunki kwiatów do ciemnej łazienki znajdziesz w naszej galerii.

Przeczytaj więcej: