Kuchnia to miejsce tętniące życiem. Tu zawsze coś się dzieje, dlatego tak ważna jest doskonała jej organizacja. Tym samym bardzo istotne staje się wyposażenie dodatkowe wyposażenie mebli kuchennych. Oto najciekawsze pomysły na ułatwienie sobie pracy w kuchni.

Szuflada w cokole zabudowy kuchennej

Najczęściej niewykorzystaną  przestrzenią w kuchni jest ta pod dolnymi szafkami. Znaleźliśmy jednak na nią sposób – to szuflada w cokole. Może mieć wysokość od 12 do 18 cm, z powodzeniem zmieści więc zgrzewkę napojów lub cięższe, ale rzadziej używane produkty. Najlepsze wykorzystanie przestrzeni na najniższym poziomie.

Szafka pod zlewozmywakiem

Innym niemal zawsze martwym miejscem w kuchni jest szafka pod zlewozmywakiem. Teraz mamy możliwość całkowitego wykorzystania tej przestrzeni – by środki czystości używane w mokrej strefie kuchni będziesz mieć zawsze pod ręką.

Wysuwane gniazdko elektryczne

Gniazdko wysuwane, zamontowane równo z blatem, wyskakuje po naciśnięciu. Po skończonej pracy odłączamy sprzęt i chowamy gniazdko, by cieszyć się równym blatem.  Użycie dodatkowych maskownic pozwala na montaż gniazd wewnątrz szafek górnych lub pod nimi. To nowatorskie rozwiązanie. Doskonale służy w strefie przygotowania i gotowania, czyli tam, gdzie zapotrzebowanie na energię jest największe.

Domowy sortownik śmieci

Co chyba nikogo nie zdziwi, z całego domu właśnie w kuchni powstaje najwięcej śmieci. Chęć utrzymania tego miejsca w czystości oraz konieczność segregacji odpadów powoduje, że rośnie zapotrzebowanie na ekologiczne rozwiązania z zakresy recyclingu. Tradycyjnym miejscem na kubeł na śmieci jest szafka pod zlewozmywakiem.

System montowany jest na prowadnicy z wymiennymi plastikowymi pojemnikami różnej wielkości, dającymi się aranżować według potrzeb. Każdy element sortownika jest autonomiczny i posiada składany uchwyt. Zamontowanie sortowników na prowadnicy powoduje, że wysuniesz je poza obrys szafki i z łatwością opróżnisz. Pokrywa sortownika może służyć jako dodatkowa półka na środki czystości.

Szafki otwierane... kolanem

Dostępu do sortownika często potrzebujemy wówczas, gdy mamy ręce ubrudzone lub mokre. Aby nie zostawiać brudnych śladów na froncie szafki, możemy zamontować system Push to Open. Dzięki niemu nawet lekkie pchnięcie drzwiczek szafki  kolanem spowoduje ich delikatne uchylenie.