Kuchnia dla dzieci: metamorfoza szafki nocnej. Malowanie mebli DIY

Kuchnię dla dzieci możesz wyczarować samodzielnie ze zwykłej szafki nocnej. Niezwykła metamorfoza niepozornego mebla w kuchnię dziecięcą to frajda dla rodzica i dziecka. Malowanie mebli w kreatywny sposób? Spójrz na świat oczami dziecka i do dzieła!

Kuchnia dla dzieci metamorfoza szafki nocnej
Kuchnia dla dzieci metamorfoza szafki nocnej
Kuchnia dla dzieci metamorfoza szafki nocnej
Kuchnia dla dzieci metamorfoza szafki nocnej
Kuchnia dla dzieci metamorfoza szafki nocnej

Kuchnia dla dzieci nie musi kosztować majątku, jeśli zrobisz ją samodzielnie. Zdecydowanie wygórowane sklepowe ceny zabawek dla najmłodszych mogą odstraszać, co nie powinno powstrzymywać nas od sprawiania przyjemności naszym dzieciom. Przeciwnie! Samodzielnie wykonane przez dorosłych stanowiska zabaw sprawią, że maluchy nie tylko otrzymają nową dla nich zabawkę, lecz także kreatywnie spojrzą na otaczający nas świat. Przemalowanie niepozornej, czasem już niepotrzebnej szafki nocnej może stać się pretekstem do wielogodzinnych zabaw.

Zobacz: Zrób to sam: przytulanka dla dziecka. Jak uszyć >>>

Kuchnia dla dzieci z szafki nocnej: materiały

Chcąc wykonać wyjątkowo ciekawą kuchnię dziecięcą, potrzebować będziesz:

- drewnianej szafki nocnej,

- białej farby do drewna (np. kredowej),

- szarej farby (do wnętrza szuflad),

- filcu w kolorze czarnym i czerwonym,

- korka od płynu do naczyń,

- drewnianych kółek (np. klocków lub plastikowych korków po wodzie),

- naklejanej planszy z funkcją tablicy kredowej (do kupienia w sklepach papierniczych i centrach wyposażenia oraz dekoracji wnętrz),

- gwoździ i młotka,

- nożyczek,

- noża introligatorskiego i podkładki do cięcia,

- śrubokrętu,

- dwóch pędzli do farb,

- deseczki na szerokość szuflady,

- czarnej farby np. w sprayu.

 Polecamy też: Sposoby na drewniane dodatki DIY >>>

Kuchnia dziecięca: DIY KROK PO KROKU

Metamorfozę szafki nocnej w superkuchnię do zabawy rozpocznij od podstaw, czyli tła.

KROK 1: Aby szafka nocna w roli kuchenki była wiarygodna, przemaluj ją na biało (najlepiej farbą kredową - nie wymaga uprzedniego zdzierania warstw lakieru czy farby na malowanym meblu). Wcześniej zdemontuj uchwyty. Wnętrze szuflad pomaluj na kontrastowy, ciemny kolor (np. szary) - to będzie wnętrze "piekarnika". Dodatkową deseczkę (panel na kurki do "gazu") również pomaluj na biało tą samą farbą.

KROK 2: Kiedy farba schnie, z arkuszy czarnego i czerwonego filcu przygotuj "palniki". Kształt czarnych palników (mogą być zróżnicowane wielkością) odrysować możesz od małych talerzy lub spodków filiżanek. Czerwone - od słoiczka po koncentracie pomidorowym. Gdy upewnisz się, że farba na szafce nocnej dobrze wyschła (1-2 h), przyklej filcowe "palniki" do wierzchniego blatu (np. za pomocą pistoletu z klejem na gorąco).

KROK 3: Pora na panel z "kurkami"! Do drewnianej deseczki przytwierdź okrągłe, drewniane klocki (lub plastikowe korki po wodzie) za pomocą gwoździ i młotka. Wcześniej w "kurkach" nawierć otwory cienkim wiertłem wiertarki. Po lewej stronie panelu umieść "zapalarkę", czyli nakrętkę od płynu do naczyń (z ruchomym dozownikiem). Po przykręceniu "kurków" i "zapalarki" do deseczki, przymocuj "panel sterowania" do szafki nocnej za pomocą wkrętów (wcześniej w deseczce wywierć na nie otwory wiertarką), tuż pod blatem z "palnikami". Śrubokrętem lub wkrętarką przykręć śrubki w "panelu" do korpusu szafki.

KROK 4: Odkręcone przed malowaniem szafki nocnej uchwyty pomaluj na czarno (najlepiej czarną farbą w sprayu). Pamiętaj, by zabezpieczyć miejsce, w którym rozpylasz farbę, tkaniną lub gazetami. To będą uchwyty do "piekarnika".

KROK 5: Z arkusza samoprzylepnej tablicy kredowej odmierz dwa prostokąty, które przykleisz na 3/4 wysokości pierwszej i drugiej szuflady. Będzie to okno piekarnika, na którym za pomocą kolorowej kredy będzie można narysować aktualnie "pieczoną potrawę", np. muffinki.

Aby kuchenka nabrała cech indywidualnych, możesz dodać z boku wieszaczek ze ściereczką, a na otwartej półce ustawić plastikowe słoiczki na przyprawy czy małą formę na ciasto. Gotowe!

Nie przegap: Więcej w zlewozmywaku. Akcesoria kuchenne przydatne przy zmywaniu >>>

Pokoje dziecięce - GALERIE ZDJĘĆ

Zobacz, jak można urządzić pokój dziecięcy i co powinno się w nim znaleźć. Oto garść inspiracji!

Ocena: 0
Tekst: Agnieszka Zawadzka Zdjęcia: agencjafree/living4media

POLECANE ARTYKUŁY