Pomysły na prezenty: domowy peeling kawowy w słoiczku! Zobacz jak go zrobić

Jak zrobić domowy peeling kawowy jako prezent na Boże Narodzenie? Pokazujemy krok po kroku! Wybierając się w świąteczne odwiedziny do przyjaciółki, mamy, siostry czy teściowej, samodzielnie wykonany peeling z kawy może okazać się strzałem w dziesiątkę! W ZRÓB TO SAM pokazujemy jak samodzielnie wykonać świąteczny peeling kawowy KROK PO KROKU!

Peeling kawowy w słoiczku na przetwory zimowe
Peeling kawowy ZRÓB TO SAM
Peeling kawowy ZRÓB TO SAM
Peeling kawowy ZRÓB TO SAM
Peeling kawowy ZRÓB TO SAM

Lubisz samodzielnie wykonywać prezenty dla bliskich, ale w tym roku zabrakło ci pomysłów? Koniecznie zajrzyj do naszego cyklu ZRÓB TO SAM po super pomysł jak zrobić domowy peeling: wygładzający, naturalny eko peeling z kawy wraz z własnoręcznie wykonanym świątecznym opakowaniem! Wybierając się w świąteczne odwiedziny do przyjaciółki, mamy, siostry czy teściowej, samodzielnie wykonany peeling z kawy może okazać się strzałem w dziesiątkę! Wspólne domowe SPA pomoże Wam się zrelaksować po przedświątecznej krzątaninie i znów poczuć wyjątkowo. KROK PO KROKU podpowiemy jak wykonać peeling w wersji podstawowej oraz nieco bardziej wyszukanej...

Pomysł na prezent ZRÓB TO SAM: materiały na peeling kawowy

Materiały potrzebne do wykonania peelingu:

Peeling kawowy- fusy kawy świeżo zaparzonej,
- oliwa z oliwek,
- miód naturalny,
- słoiczek mały,
- materiał kolorowy,
- nożyczki,
- tasiemka z koronki,
- kartonik.
- ołówek,
- dziurkacz,
- sznurek,
- cienkopis.

Słoiki 2016: etykiety na weki do pobrania!

Domowy peeling kawowy KROK PO KROKU

KROK 1: Pierwszym krokiem jest przygotowanie fusów z kawy. W tym celu najlepiej jest zmielić świeżą kawę, zaparzyć i odcedzić na sitku z drobnymi oczkami. Do przygotowanych fusów należy dolać oliwy z oliwek (tłoczonej na zimno) w takiej ilości, aby fusy nie były sypkiej konsystencji, a raczej gęstej papki.

KROK 2: Następnym krokiem jest dodanie naturalnego miodu w takiej ilości, by powstała konsystencja nadal była zwarta, nie lejąca. Miód naturalny nawilża, wygładza i zmiękcza skórę. I tu kilka porad, które powinniście wiedzieć na temat dodatków, jakie możecie, ale nie musicie dodawać.

Domowy peeling kawowy w wersji DE LUX

Jeśli nie lubicie intensywnego zapachu kawy, dla złagodzenia jego intensywności możecie dodać do peelingu sparzoną skórkę pomarańczy - bardzo drobno pokrojoną lub startą na tarce z drobnymi oczkami. Możecie również dodać cynamon, ale tu warto pamiętać, że cynamon działa rozgrzewająco. Dlatego przed nałożeniem peelingu należy wykonać test. Na niewielkiej powierzchni skóry wrażliwej, czyli np. na nadgarstku, od wewnętrznej strony nakładamy niewielką ilość i czekamy ok. 10 min. Jeśli nic się nie dzieje, to oznacza, że peeling nie zadziała drażniąco na naszą skórę.

KROK 3: Przełóż peeling do słoiczka a następnie udekoruj słoiczek. W tym celu potrzebny będzie kawałek materiału wyciętego w niewieli kwadrat. Za pomocą tasiemki z koronki przewiąż materiał wokół zakrętki słoiczka robiąc na końcu kokardkę. Teraz czas na podpisanie prezentu. Mały kartonik wycięty w prostokąt posłuży jako etykietka. Dziurkaczem zrób w nim mały otwór i naturalnym sznurkiem przywiąż etykietę do słoiczka.

KROK 4: Ostatnia czynność to wypisanie dedykacji na prezencie. Pamiętaj, by na etykiecie znalazła się data wykonania peelingu, choć nie zakładajmy, że takie pachnące cudo poleży zbyt długo. Prezent świąteczny powinien zostać jak najszybciej użyty i z taką intencją wato podarować go bliskiej osobie. Z tak zapakowanym prezentem odwiedź przyjaciółkę, siostrę, mamę czy inną bliską ci osobę i wykorzystajcie peeling spędzając miło czas na domowym SPA. Gotowe!

Zobacz WIDEO: naturalny lampion z drewnianych plastrów i słoika DIY

Więcej inspiracji:

Lampion ze słoika KROK PO KROKU
camera

Lampion ze słoika KROK PO KROKU

LISTA ZAKUPÓW

słoiki na przetwory - dekoracje
camera

Dekoracja słoików na przetwory - inspiracje

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 5
Tekst: Patrycja Malitka Zdjęcia: Patrycja Malitka

POLECANE ARTYKUŁY