W naszym cyklu Zrób to sam prezentujemy pomysły na dynie na Halloween [galeria zdjęć]. Obejrzyjcie przeróżne wzory dyni, których wykonanie jest dość proste. Wystarczy ostry nożyk i trochę wyobraźnie. Wycinanie wzorów dyni na Halloween to świetna zabawa.

Halloween: dynie coraz bardziej popularne

Dynie na Halloween coraz częściej pojawiają się w Polsce. Choć "strasząca" dynia jest najbardziej popularna na zachodzie, szczególnie w USA. Dłubanie w dyni i tworzenie z niej stworów przerażających, bądź śmiesznych, jest dobrą zabawą zarówno dla najmłodszych, jak i ich rodziców. Największym plusem takiej rozrywki jest fakt, że wcale nie trzeba mieć wielkich umiejętności plastycznych ani manualnych, aby zrobić pomysłowe dynie na Halloween. Każdy w dyni może wyrzeźbić to, co mu przyniesie wyobraźnia. Prezentujemy Wam ciekawe kształty, jakie może przybrać Wasza dynia na Halloween.

Jak zrobić dynie na Halloween

Wystarczy kupić dynie (mogą być duże, ale minaturowe też się nadają do drążenia) i zaopatrzyć się w ostry nożyk. Wzór (otwory przypominające oczy, nos i buzię), który chcemy wyciąć w dyni lepiej wcześniej narysować. To ułatwi nam zadanie. Na początku odetnijcie górę dyni i starannie wydrążcie środek. Do wydrążenia dyni można użyć łyżki. Z miąższu dyni możecie zrobić zupę dyniową lub ciasto. Wygląd dyni zależy od naszej wyobraźni. Wycięte w dyni na Halloween otwory niektórzy radzą posmarować olejem, to sprawi, że dynia lepiej zachowa kształt. Do wydrążonej dyni wstawiamy świeczkę lub lampion i dekoracja gotowa. Dynie na Halloween mogą zdobić balkon, taras, ogródek, parapet, a nwet wnętrze mieszkania. Do robienia dyni na Halloween warto zaprosić dzieci, dla których święto duchów to fajna zabawa.

Zobacz także: ładne dekoracje z dyni galeria zdjęć