Na poddaszu domu znajdują się sypialnie: dorosłych i dziecięca. A ponieważ poddasze ma dość nieustawne skosy, trzeba było tak przemyśleć aranżacje sypialni, aby ciekawie je ukryć. Obie sypialnie na poddaszu mają skośne ściany wykończone tapetami w pasy. To one pełnią główną rolę w aranżacji pokoi na poddaszu, wyciągnięte częściowo na sufit. Dzięki temu skosy i załamania nie rzucają się tak bardzo w oczy, a sypialnie zyskały ładny element dekoracyjny.

Sypialnia na poddaszu: fantazja w fiolecie

Sypialnia na poddaszu dla dorosłego nazwana została Fioletową. Fantazyjny zagłówek to pomysł projektantek – skos ograniczał dostęp do łóżka i trzeba je było odsunąć od ściany. Teraz zagłówek zasłania pustą przestrzeń, która stała się doskonałym schowkiem. Kapa i puf (Kler) wpisują się we wszechobecny w mieszkaniu styl cottage – są jak wydziergany na drutach babciny sweter. Tapeta w fioletowej sypialni na poddaszu to KBM Creativa 8744.

Sypialnia na poddaszu dla dziecka: groszkowa świeżość

Sypialnia na poddaszu dla dziecka nie jest duża, ale dzięki lustrom na szafie i pomysłowej półce z lustrem nad łóżkiem niemal podwoiła przestrzeń. Tapeta na ścianie za zagłówkiem sprawiła, że wnętrze pokoju pod skosami zyskało nową perspektywę, a skos zdecydowanie złagodniał. Jasny, groszkowy kolor ścian nadał dziecięcej sypialni na poddaszu świeżości.