Styl industrialny w salonie, czyli atak płytek ceramicznych na salony. Podoba Wam się?

Styl industrialny zdobywa coraz większą popularność. Częstym jego motywem są płytki ceramiczne w salonie. Styl industrialny to chłód i prostota, dlatego podpowiadamy jakie płytki w salonie będą efektowne i trwałe. Lofty to przestrzenie, które jednoznacznie kojarzą się ze stylem industrialnym.

Szare płytki ceramiczne na ścianie i na podłodze w salonie
Wygładzony styl industrialny w salonie
Szare polerowane płytki zestawione z miękką sofą
Styl industrialny i kolor zielony
Szare płytki ceramiczne w przestrzeni biurowej

Styl industrialny to przede wszystkim prostota i duże, nie przeładowane przestrzenie. Przybył do Europy zachodniej z USA, trochę później dotarł do Polski. Wnętrza typu loft wykończone są zawyczaj ceramiką, surowym drewnem i metalem. Do wykończenia posadzki dużych przestrzeni poprzemysłowych idealnie nadają się płytki ceramiczne. Im większe formaty płytek tym lepsze. Drugim znakiem charakterystycznym dla stylu industrialnego, obok płytek ceramicznych, w loftach jest kolor szary. Wybraliśmy kilka pomysłów na płytki w salonie, które pasują do stylu industrialnego. Takie płytki podłogowe sprawdzą się zarówno we wnętrzu typu loft, jak i nowoczesnym mieszkaniu w bloku.

Styl industrialny: szare płytki ceramiczne nie tylko w łazience

Do niedawna płytki ceramiczne kojarzyły nam się tylko z kuchnią i łazienką, czasem ze strefą wejściową. Od niedawna, zwłaszcza wielbiciele stylu industrialnego wprowadzili płytki ceramiczne w kolorze szarym do aranżacji salonu. Na dużych przestrzeniach, w otoczeniu prostych mebli wielkoformatowe szare płytki ceramiczne doskonale się odnajdują i podkreślają skalę wnętrz. Dzięki nim, będąc na przykład w Warszawie, możemy czuć się jak w nowojorskim Soho. Inną zaletą podłogi w salonie wykończonej płytkami ceramicznymi jest łatwość łączenia miejsca wypoczynku z miejscem pracy. Płynne przejście z jednego miejsca do drugiego – cecha charakterystyczna stylu industrialnego - jest bardzo ważne na przykład dla artystów, szczególnie kochających lofty.

Styl industrialny: płytki w salonie

Jednak, by cieszyć się stylem industrialnym nie trzeba być koniecznie właścicielem ogromnej powierzchni. Styl industrialny odnajdzie się również w mniejszych wnętrzach jako inspiracja. Szukajmy płytek ceramicznych w mniejszych formatach, ponieważ każda kolekcja zawiera płytki ceramiczne w różnych formatach, pasujących i do loftów, i do mieszkań. Warto wtedy postarać się o dobry projekt wnętrza salonu, w którym wielkość płytek zostanie dopasowana do rozmiaru salonu, oraz dobrana kolorystyka. Szary kolor płytek ceramicznych dobrze podkreśli i uzupełni oryginalne detale, takie jak instalacja wod.-kan., czy instalacja elektryczna, poprowadzone po ścianach. Jeśli więc zależy nam na wprowadzeniu stylu industrialnego nigdy nie chowajmy tych intrygujących elementów.

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Łukasz Kozyra

POLECANE ARTYKUŁY