Kaloryfer lub grzejnik pełni istotą funkcję w naszym mieszkaniu, ale jego wygląd nie zawsze pasuje do aranżacji wnętrza. Możemy to zmienić decydując się na gustowne osłony grzejnika.

Ozdobna osłona na kaloryfer

Osłony na kaloryfer można kupić gotowe lub wykonać je samodzielnie. Osłonę na grzejnikpowinniśmy dopasować kolorystycznie do aranżacji pokoju– np. malując ją na odpowiedni kolor. Ciekawe, ażurowe wzory na osłonie kaloryfera wykonanej z paneli dekoracyjnych mogą być dodatkową ozdobą wnętrza. Bardzo ciekawym i łatwym do wykonania projektem jest zrobienie osłony na grzejnik z materiału – na przykład dekoracyjnych serwet lub cienkich kilimów. Podpowiedzi znajdziesz w naszej galerii.

Niebanalna osłona na grzejnik

Osłony starych żeberkowych kaloryferów w salonie nadadzą wnętrzu nowy charakter. Wystarczy, że zdecydujemy się na osłony w formie zabudowy wykonanej z drewna, z wyciętymi dużymi, ażurowymi wzorami i pomalowanymi w kolorze pasującym do aranżacji pokoju. Ciekawą propozycją przy osłonie grzejnika jest też umieszczenie niewielkiej instalacji świetlnej wewnątrz zabudowy – po zgaszeniu świateł w salonie, taka rozświetlona ażurowa ozdoba nada aranżacji wnętrza niespotykany i romantyczny klimat. Warto też pomyśleć o ciekawych osłonach na grzejniki do pokoju dziecka – tutaj osłonę na kaloryfer możemy wykonać samodzielnie. Wystarczy z płyty MDF wyciąć wzory – koła, ulubione zwierzątka- skleić i pomalować kolorowymi farbami. Podpowiedź jak to zrobić znajdziesz tutaj.

Ważne jest, aby zabudowa kaloryfera była nie tylko ładna, ale przede wszystkim funkcjonalna. Musimy pamiętać, aby nie ograniczała dopływu ciepłego powietrza do wnętrza.