Pachnące ozdoby świąteczne. Pomarańcze na święta: zrób to sam

 Ozdoby świąteczne

Pachnące ozdoby świąteczne z pomarańczy.

Fot. Photos.com

Jak ozdobić pomarańcze goździkami na święta: zrób to sam. Robienie ozdób świątecznych jest miłe i wciągające. Stwórz własne, pachnące dekoracje świąteczne, a twoje mieszkanie nabierze świątecznego wystroju. Proste dekoracje świąteczne można zrobić z pomarańczy nabijanych goździkami. Zajmie ci to 10 minut. Gotowe dekoracje świąteczne z pomarańczy powieś lub połóż na stole.

Nic tak nie przywołuje nastroju Bożego Narodzenia jak zapach świątecznych przypraw. Pomarańcze nabijane goździkami to bardzo proste, aromatyczne ozdoby świąteczne. Ich zrobienie zajmie wam 10 minut. Spróbujecie, bo warto, w domu zapanuje zapach świąt.

Tradycyjne ozdoby świąteczne

Czerwień i zieleń plus naturalne materiały to tradycyjne kolory i motywy ozdób świątecznych, które zawsze się sprawdzą. Dom wraz z nimi zyskuje ciepło, kojarzy się z dzieciństwem. Choinka? Niech koniecznie będzie w cukierkach i pierniczkach - dla klimatu!

Piękne aranżacje świąteczne nie potrzebują dużo miejsca, nie wymagają też grubego portfela. Liczy się pomysł. Jeśli chcesz uniknąć wydatków podczas dekorowania domu na święta, napełnij duży, szklany klosz bombkami albo szyszkami, a przy każdym nakryciu połóż dużą bombkę z kokardką lub szyszkę. Co powiesz na stroik bożonarodzeniowy z żołędzi lub szyszek znalezionych w lesie, białe świece w podstawkach zrobionych z giętkich gałązek albo mchu (np. z dachu, bo ten w lesie jest chroniony!). Do zrobienia ozób świątecznych wykorzystaj też to, co masz w domu. Na paterze lub w bombonierce ułóż światełka, bombki. Na drewnianej desce namaluj choinkę. Większe drzewko zrób na ścianie z kolorowych samoprzylepnych karteczek. Upiecz ciastka w kształcie literek WESOŁYCH ŚWIĄT i… zrób z nich świąteczną girlandę! Prostym sposobem na stworzenie świątecznego nastroju są suszone owoce.

Jak zrobić ozdoby świąteczne z pomarańczy

Do zrobienia pachnących dekoracji świątecznych najlepiej używać poomarańczy z grubą skórką. Najpier trzeba dokładnie umyć pomarańcze i wytrzeć. Następnie wymyśl wzór, którym chciałabyś ozdobić pomarańcze. Można go narysować flamastrem na skórce, ale poczekaj aż wyschnie. Zrób wykałaczką dziurki na goździki. Wkładaj goździki w te dziurki, aż powstanie zaplanowany wzór. Aby świąteczne pomarańcze miały bardziej intensywny zapach, można je obtoczyć w cynamonie i startej gałce muszkatałowej. Tak ozdobione pomarańcze można owinąć ładną, czerwoną tasiemką i powiesić lub położyć na stole jak świąteczny stroik.

 Ozdoby świąteczne

Fot. Photos.com

 Ozdoby świąteczne

Fot. Photos.com

Ocena: 0
Tekst: Redakcja Zdjęcia: Photos.com

POLECANE ARTYKUŁY