Tradycyjna choinka świąteczna jest obecna w większości domów na Boże Narodzenie. Pachnące, zielone drzewko, na nim świąteczne ozdoby i lampki - bez niego nie wyobrażamy sobie świąt. Dla tych, którzy chcą urozmaicić świąteczny wystrój, mamy kilka pomysłów na choinki w nowej odsłonie. Zobacz nasze propozycje na oryginalne dekoracje świąteczne: choinka świąteczna inaczej ZDJĘCIA.

Choinka świąteczna: minichoinka

Duża choinka świąteczna stoi zazwyczaj w centrum domu - czyli w salonie. W innych pomieszczaniach doskonale będą się prezentować minichoinki. Nie musimy kupować do domu kolejnego drzewka, takie dekoracje świąteczne możemy wykonać sami. Ze świerkowych gałązek i drewnianego kijka - powstanie śliczna mała choinka. Innym ciekawym pomysłem jest kupienie styropianowego stożka i obklejenie go kawałkami zielonego filcu, wstążki lub krepiny. Efekt - oryginalna mała choinka, która dotrwa do kolejnych świąt.

Choinka świąteczna: dekoracje świąteczne z pomysłem

Kto powiedział, że choinka świąteczna musi być zielona? W nowoczesnych wnętrzach sprawdzą się drzewka w różnych kolorach dopasowanych do wystroju. Śnieżnobiała choinka przystrojona tylko  bombkami i wstążką będzie pasować do wnętrz minimalistycznych. Imitacja choinki wykonana z kartonu zwiniętego na kształt stożka, w którym umieszczono świecące lampki - stworzy w pomieszczeniu  odpowiedni nastrój. Jaki kolor kartonu wybierzemy, zależy już tylko od nas.