Tworząc świąteczny nastrój w domu przystrajamy drzwi, kupujemy choinkę, ale często zapominamy o świątecznej dekoracji okna. A to błąd, ponieważ ciekawie dobrana aranżacja okna ozdobi dom od wewnątrz, ale będzie także widoczna z zewnątrz domu, który w ten sposób nabierze świątecznego charakteru.

Świąteczna dekoracja okna: aranżacja w duchu świąt

Zanim zabierzemy się do dekorowania okna na święta, musimy wybrać styl w jakim chcemy zrobić świąteczną aranżację okna. Warto dostosować dekorację okna do reszty pomieszczenia – jeśli nasz salon urządzony jest klasycznie, możemy przemyśleć tradycyjne ozdoby na okno. Jeśli jednak nasze wnętrze ma charakter nowoczesny i bardziej industrialny, sprawdzą się w nim bardziej designerkie dekoracje okna na święta. Może wystarczą wówczas klasyczne świece ustawione w srebrnych lampionach, albo rozłożone gałązki świerkowe przystrojone gdzie niegdzie bombkami.

Aranżacja okna: dekoracja świąteczna z pomysłem

W świątecznej dekoracji okna wykorzystajmy przede wszystkim świerk i świece. Zadbajmy jednak o bezpieczeństwo i usuńmy z parapetu i okolicy okna wszelkie materiały (zasłony, firany), które mogłyby się zapalić. Świerk możemy ozdobić bombkami i świątecznymi dekoracjami. Ładnie w dekoracji okna na święta będą wyglądać kolorowe zawieszki, które możemy przytwierdzić do szyby (gumowe przylepce) albo ramy okna. Nie zapominajmy o lampkach choinkowych, które możemy opleść wokół ramy okna lub przykleić do niej – taka dekoracja stworzy ładny nastrój w domu, widoczny także z zewnątrz.