Stylowe fotele we wnętrzach: 35 inspiracji na oryginalne fotele

Stylowe fotele to nieocenione meble w każdym domu. Fotel służy przede wszystkim do wypoczynku, ale także do nauki, pracy, spotkań... Skoro fotele są nieodzownym elementem wyposażenia wnętrz, dlaczego miałyby nie być zachwycające, oryginalne i dekoracyjne? W naszej galerii prezentujemy 35 inspiracji ze stylowymi i oryginalnymi fotelami!

Stylowe fotele we wnętrzach: 35 inspiracji na oryginalne fotele
Stylowe fotele we wnętrzach: 35 inspiracji na oryginalne fotele
Stylowe fotele we wnętrzach: 35 inspiracji na oryginalne fotele
Stylowe fotele we wnętrzach: 35 inspiracji na oryginalne fotele
Stylowe fotele we wnętrzach: 35 inspiracji na oryginalne fotele

Stylowe fotele sprawdzają się w każdym pomieszczeniu. Są meblami uniwersalnymi i niezbędnymi w naszych mieszkaniach. Fotele znajdują się wszędzie. Od miejsc publicznych (jak recepcje, poczekalnie, sale konferencyjne, szkoły, urzędy) po prywatne mieszkania, gdzie oprócz salonu znajdziemy je jeszcze w sypialni, jadalni, łazience, garderobie, gabinecie i pokoju dziecięcym. Ale nie wszędzie będą to ładne i naprawdę stylowe fotele. Jeśli chcecie urządzić lub odświeżyć wasze mieszkanie, dobrym rozwiązaniem będą fotele zrobione z pomysłem i pasją - fotele oryginalne

Czytaj również: inspiracje do salonu - galeria zdjęć >>>

Stylowe fotele jako meble wypoczynkowe

Wybór mebli wypoczynkowych to zazwyczaj trudna decyzja. Fotele nie tylko muszą spełniać nasze oczekiwania pod względem ergonomii (jak np. regulacja wysokości siedziska, możliwość obracania się) i wygody (czy mają podłokietniki, zagłówek). Dla większego komfortu użytkowania mogą mieć również w podłokietniku miejsce na kubek, pilot do telewizora, gazetownik i jeszcze wiele innych udogodnień. Na takie dodatkowe funkcje w fotelach decydujemy się w fotelach do salonu lub pokoju przeznaczonego do relaksu. W jadalni, sypialni, czy garderobie stawiamy przede wszystkim na stylowe i oryginalne fotele. Fotele w jadalni mogą być ozdobą stołu, w gabinecie - blatu lub biurka, a w garderobie ułatwiać trudny dobór odpowiedniego do kreacji obuwia.

Nowoczesne fotele do salonu

Zapoznaj się z galerią zdjęć!

Stylowe fotele jako sztuka designu

Dobry design to projekty na wysokim poziomie. Nie powinniśmy się zatem martwić o to, czy designerski fotel będzie wygodny. Projektanci robią wszystko co w ich mocy, aby spełnić oczekiwania klientów tworząc wygodne, ale i oryginalne fotele. Pomysłowe rozwiązania, jak np. bujany fotel na nóżkach z płozami, wyzwalają kreatywność. Różnorodność w wyborze foteli pozwala nam dowolnie aranżować nasze wnętrza. Stwórzmy sobie pewną swobodę przy komponowaniu aranżacji wnętrz z użyciem fotela. Pamiętajmy jednak, że co za dużo to nie zdrowo. Jeśli wyposażamy nasze mieszkanie w stylowe meble, tak pozostałe elementy aranżacji powinny ze sobą korespondować.

Fotele jako alternatywa dekoracji wnętrz

Fotele to świetna opcja dla minimalistów, którzy chcą ograniczyć ilość rzeczy w swoim mieszkaniu. Dlatego zamiast dodatków dekoracyjnych na półkach czy regałach zwolennicy stylu minimalistycznego powinni postawić na stylowe meble. Dzięki oryginalnym fotelom nadadzą ton wnętrzu, jednocześnie unikając zbędnych dodatków dekoracyjnych.

Fotele stylowe, bujane i wiszące w salonie

Zobacz je w nowej odsłonie! Stylowe fotele - prezentujemy inspiracje i zdjęcia wnętrz oraz nowości rynkowe.

Ocena: 0
Tekst: Magdalena Gospodarek Zdjęcia: Artur Chmielewski

POLECANE ARTYKUŁY