Fotele sprawdzają się w każdym pomieszczeniu. Są to meble uniwersalne i niezbędne w naszym codziennym życiu. Fotele znajdują się wszędzie. Od miejsc publicznych (jak recepcje, poczekalnie, sale konferencyjne, szkoły, urzędy) po prywatne mieszkania, gdzie oprócz salonu znajdziemy je jeszcze w sypialni, jadalni, łazience, garderobie, gabinecie i pokoju dziecięcym. Ale nie wszędzie będą to ładne i naprawdę wygodne fotele. Jeśli chcecie urządzić lub odświeżyć wasze mieszkanie, dobrym rozwiązaniem będą fotele zrobione z pomysłem i pasją! Zapraszamy do zaczerpnięcia inspiracji z naszej galerii zdjęć!

Meble wypoczynkowe: fotele

Wybór mebli wypoczynkowych to zazwyczaj trudna decyzja. Fotele nie tylko muszą spełniać nasze oczekiwania pod względem ergonomii (jak np. regulacja wysokości siedziska, możliwość obracania się) i wygody (czy mają podłokietniki, zagłówek). Dla większego komfortu użytkowania mogą mieć również w podłokietniku miejsce na kubek, pilot do telewizora, gazetownik i jeszcze wiele innych udogodnień. Na takie dodatkowe funkcje w fotelach decydujemy się w fotelach do salonu lub pokoju przeznaczonego do relaksu. W jadalni, sypialni, czy garderobie stawiamy przede wszystkim na styl foteli. Fotele w jadalni mogą być ozdobą stołu, w gabinecie - blatu lub biurka, a w garderobie ułatwiać trudny dobór odpowiedniego do kreacji obuwia.

Fotele jako sztuka designu: nietuzinkowe dekoracje wnętrza

Dobry design to projekty na wysokim poziomie. Nie powinniśmy się zatem martwić o to, czy designerski fotel będzie wygodny. Projektanci robią wszystko co w ich mocy, aby spełnić oczekiwania klientów tworząc unikatowe ale i wygodne fotele. Pomysłowe rozwiązania, jak np. bujany fotel na nóżkach z płozami, wyzwalają kreatywność. Różnorodność w wyborze foteli pozwala nam dowolnie aranżować nasze wnętrza. Stwórzmy sobie pewną swobodę przy komponowaniu aranżacji wnętrz z użyciem fotela. Pamiętajmy jednak, że co za dużo to nie zdrowo. Jeśli wyposażamy nasze mieszkanie w stylowe meble, tak pozostałe elementy aranżacji powinny ze sobą korespondować.

Fotele jako alternatywa dekoracji wnętrza dla minimalistów

Fotele to świetna opcja dla minimalistów, którzy chcą ograniczyć ilość rzeczy w swoim mieszkaniu. Dlatego zamiast dodatków dekoracyjnych na półkach czy regałach zwolennicy stylu minimalistycznego powinni postawić na stylowe meble. Dzięki oryginalnym fotelom nadadzą ton wnętrzu, jednocześnie unikając zbędnych dodatków dekoracyjnych.