Styl marynistyczny we wnętrzach. Tylko dodatki do domu czy może morze total look?

Styl marynistyczny kojarzy się z latem. A pokój chłopca albo łazienka w stylu marynistycznym to już klasyka modnych aranżacji.  Ale Ci, którzy kochają morze nie zwracają uwagi na pory roku, zawsze mają dodatki do domu w stylu marynistycznym. Muszle, liny powiązane w węzły marynarskie, czy niebieskie dodatki znajdziemy w różnych miejscach w całym mieszkaniu.

Tapeta na scianie w sypialnie z motywami marynistycznymi
Koło ratunkowe w stylu marynistycznym
Sypialnia w stylu marynistycznym
Tapeta na ścianie w jadalni z motywami marynistycznymi
Tapeta w pasy w stylu marynistycznym

Styl marynistyczny w domu kochamy albo nienawidzimy. Tych którzy kochają jest chyba jednak więcej, bo styl trwa. Podstawowe kolory w aranżacji w stylu marynistycznym to odcienie, koloru niebieskiego, turkusowego, beżu i koloru białego. Mimo, że styl marynistyczny kojarzy się przede wszystkim z wakacjami i wypoczynkiem na plaży, pokój chłopca zaaranżowany w stylu marynistycznym to już klasyka. To samo dotyczy łazienki. Niektórzy decydują się tylko na dodatki w tym stylu: niebieskie ręczniki, lampiony na tealighty ozdobione liną marynarską lub muszle porozkładane na brzegu wanny. Inni idą na całość montując szafki z niebieskimi frontami lub układając płytki na ścianach w tym kolorze.

Dodatki do domu w stylu marynistycznym

Dodatki do domu w klasycznym stylu marynistycznym pojawiają się w sklepach zazwyczaj w wiosennych i letnich kolekcjach. Możemy wtedy kupić pościel do sypialni z wzorem muszli i rozgwiazd, porcelanę stołową z kotwicami, falami i sylwetkami ryb w kolorze niebieskim. Do pokoju dziennego zawsze kupimy poszewki na poduszki z jakimiś morskimi motywami lub wazony. W pokoju chłopca możemy zawiesić drewniane półki na linach marynarskich, a na nich ustawić modele statków, ramki z wzorami węzłów marynarskich lub okrągłe ramki na zdjęcia przypominające bulaje. Bulaje tez odnajdą się w łazience jako okrągłe lustra nad umywalkami. Taką biało – niebieską kolorystykę dobrze jest przełamać kroplą czerwieni. Nie zapominajmy też oczywiście o dodatkach z rozbielonego drewna, wyglądających jakby długo moczyły się w morzu. Gabinet Wilka Morskiego zyska styl marynistyczny jeśli pojawia się tam dodatki do domu z mosiądzu – dzwon, kompas, busola lub drewniany ster z mosiężnymi elementami.

Styl marynistyczny w  wersji total look

Styl marynistyczny w wersji total look jest bardziej zobowiązujący. Tak jak w przypadku dodatków, które łatwo w razie czego wymienić, tapety, zasłony lub płytki zdecydowanie trudniej wymienić. Chociaż prawdę mówiąc subtelna tapeta na ścianie z motywami marynistycznymi  będzie zdecydowanie mniej widoczna - szybko się do niej przyzwyczajamy, niż cały zbiór drobnych dodatków widocznych w każdym miejscu. Dlatego szafa w łazience z frontami w kolorze niebieskim lub tapeta w pokoju dziennym albo jadalni dłużej przetrwa niż pełno drobiazgów. Stylowymi dodatkami do domu w stylu marynistycznym które zawsze się bronią  są bawełniane, białe lub w biało – niebieskie pasy zasłony, postarzony, jasny drewniany stół  z krzesłami z plecionymi siedziskami. We wnętrzach w stylu marynistycznym możemy, a nawet powinniśmy bawić się wzorami. Biało – granatowe pasy w różnej skali pojawiające się na zasłonach, dywanach, poduszkach lub obiciach sofy wprowadzą sielski, wakacyjny, nadmorski nastrój.

Salon z kuchnią w marynistycznym stylu
camera

Aranżacja mieszkania w marynistycznym stylu: meble, dodatki, wnętrza

LISTA ZAKUPÓW

Salon w śródziemnomorskim stylu
camera

Styl śródziemnomorski we wnętrzu: 10 pomysłów na wakacyjny klimat

Autor: Dekoria

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Materiały prasowe H&M HOME, Materiały prasowe Zara Home, Konrad Kalbarczyk, materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY