Salon aranżacje, czyli co zrobić żeby pokój dzienny był przytulny.Uważasz, że twój salon jest zbyt surowy i chłodny? Są sposoby, żeby to zmienić. Salon aranżacje można prosto urządzić przytulnie, wtedy będzie miał siłę przyciągania domowników. Rodzinnym rozmowom, wspólnemu oglądaniu ulubionego serialu, czytaniu, słuchaniu muzyki oraz grom sprzyja przytulny, ciepły nastrój w salonie i komfortowa aranżacja.

SALON ARANŻACJE: punkt centralny - kącik wypoczynkowy. Jak sprawić, by był przytulny

Salon aranżacje: urządzamy kącik wypoczynkowy. W salonie kącik wypoczynkowy odgrywa najważniejszą rolę. Dlatego zadbaj o wygodną kanapę, fotele i koniecznie...  miękkie poduchy. Bo poduchy to szybki i niedrogi sposób na dodanie w aranżacji salonu przytulności. Wystarczy kilka rozłożyć na kanapie, dwie, trzy położyć na fotelu oraz na podłodze (będzie można na nich siedzieć). Zobaczysz, jak aranżacja salonu się zmieni. Zamiast typowego stolika kawowego możesz wykorzystać rozłożysty podnóżek-siedzisko. Wzmocni w salonie przytulny nastrój. Nie martw się - kawa nie wyleje się  z filiżanki. Postaw zastawę na tacy, a będzie stała stabilnie.
Styliści często podkreślają przytulny wystrój w salonie, wykorzystując do aranżacji miękkie tkaniny. Przewieszają np. przez oparcie sofy lub fotela wełniany pled. Drobny trik, a wiele daje. Oczywiście, pled nie służy wyłącznie dekoracji, ale - gdy niepotrzebny - nie chowa się go w szafie. W salonie aranżacje okienne, jak zasłony z grubo tkanych lub welurowych tkanin, marszczone, spływające na podłogę to już dekoratorski standard. Dywan jest kolejnym "ocieplaczem" aranżacji salonu. Im bardziej włochaty, tym lepszy efekt. A jeśli w domu są alergicy? Modne drewniane okładziny ścienne również przegonią chłód z aranżacji salonu.

SALON ARANŻACJE: w miłym świetle, czyli jak stworzyć nastrój

Salon aranżacje: oświetlnie. W salonie aranżacje świetlne są nie do zbagatelizowania. Jeden żyrandol na suficie nie stworzy przytulnego klimatu w salonie. Przyda się lampa lub dwie w sąsiedztwie kanapy. W salonie mogą to być lampy podłogowe, stołowe - umieszczone na komódkach czy stolikach po jej bokach - albo kinkiety nad kanapą. Lampa do czytania powinna mieć klosz otwarty od dołu; może to być spot, dający światło punktowe. Ciemne klosze stworzą tajemniczy, trochę teatralny wystrój salonu. Te z białymi abażurami rozproszą światło i rozjaśnią aranżację salonu. Przy okazji możesz światłem zmienić nieco proporcje salonu, np. światłem skierowanym na sufit trochę podwyższysz wnętrze i dodasz aranżacji lekkości.
Nastrojowe źródła światła powinny być niewielkiej mocy. Wybieraj też takie, które mają ciepłą temperaturę barwową, bo dobrze się w ich świetle wypoczywa. Do tworzenia przytulnego nastroju w salonie świetnie nadają się energooszczędne  LED-y. Wyglądają jak zwykłe żarówki albo tworzą dekoracyjne taśmy. W czasie spotkań w salonie nie zapomnij o lampionach i świecznikach z płonącymi świeczkami (mogą być zapachowe). W sklepach znajdziesz niezliczoną  ilość lampionów, ale możesz również wykorzystać do ich zrobienia ozdobione własnoręcznie ładne szklanki, butelki czy szklane misy.