Pokój dzienny to obok kuchni i łazienki jedno z najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu. Spędzamy w nim czas z rodziną i znajomymi, odpoczywamy, a jeśli jest połączony z jadalnią, dzielimy się wspólnymi posiłkami. Pokój dzienny pełni wiele ważnych funkcji, dlatego jego urządzenie nie jest łatwe.

Pokój dzienny: podstawowe elementy składające się na pokój dzienny?

Pokój dzienny to przede wszystkim miejsce odpoczynku i relaksu. Aby był on możliwy w aranżacji wnętrza musi znaleźć się wygodna sofa lub narożnik. Na niej obowiązkowo powinien pojawić się ciepły pled i kilka poduszek, które umilą nam wieczory spędzone przed telewizorem. Kolejnym elementem pokoju dziennego jest szafka na książki, bibeloty i ozdobne drobiazki oraz miejsce na telewizor. Coraz częściej pokój dzienny łączy się z jadalnią i kuchnią. Jest wtedy centralnym punktem mieszkania, wokół którego toczy się życie rodzinne.

Pokój dzienny: tapeta jako główna dekoracja wnętrza

Tapeta jest coraz częściej wybieranym elementem dekoracyjnym aranżacji wnętrza. Doskonale się sprawdza we wnętrzach, w których dominują stonowane kolory. Jest wtedy głównym elementem dekoracyjnym w wybranym przez nas wnętrzu. Gdzie najlepiej przykleić tapetę? Tapeta najczęściej pojawia się na ścianie za telewizorem lub za kanapą. Wtedy jest nie tylko widoczna, ale sprawia również, że nie musimy mysleć o dodatkowej dekoracji ściany. Dużą popularnością cieszą się tapety w pasy, ozdobne ornamenty i ze strukturalnym wzorem. Zainspirujcie się nasza galerią. Znajdziecie w niej 10 POMYSŁÓW na aranżacje pokoju dziennego z tapetą w roli głównej!