Pomysły na tapety do pokoju dziennego. Co "robi" tapeta w salonie?

Tapety w pokoju dziennym sprawią, że wnętrze nabierze niepowtarzalnego charakteru. Tapeta w salonie może ocieplic wnętrze, nadac mu elegancji lub awangardowego charakteru. Prezentujemy 10 propozycji pokoju dziennego z tapetą w roli głównej!

Pokój dzienny: tapeta w pokoju dziennym
Pokój dzienny: tapeta w pokoju dziennym
Pokój dzienny: tapeta w pokoju dziennym
Pokój dzienny: tapeta w pokoju dziennym
Pokój dzienny: tapeta w pokoju dziennym

Pokój dzienny to obok kuchni i łazienki jedno z najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu. Spędzamy w nim czas z rodziną i znajomymi, odpoczywamy, a jeśli jest połączony z jadalnią, dzielimy się wspólnymi posiłkami. Pokój dzienny pełni wiele ważnych funkcji, dlatego jego urządzenie nie jest łatwe.

Tapety do pokoju dzinnego - główna dekoracja wnętrza

Tapeta w salonie jest coraz częściej wybieranym elementem dekoracyjnym aranżacji wnętrza. Doskonale się sprawdza w pokojach, w których dominują stonowane kolory. Jest wtedy głównym elementem dekoracyjnym. Gdzie najlepiej przykleić tapetę? Tapeta najczęściej pojawia się na ścianie za telewizorem lub za kanapą. Wtedy jest nie tylko widoczna, ale sprawia również, że nie musimy mysleć o dodatkowej dekoracji ściany. Dużą popularnością cieszą się tapety w pasy, ozdobne ornamenty i ze strukturalnym wzorem. Zainspirujcie się nasza galerią. Znajdziecie w niej 10 POMYSŁÓW na aranżacje pokoju dziennego z tapetą w roli głównej!

 

Sprawdź też:

Tapety na ścianę: ładny akcent tylko na jednej ścianie. Zobacz zdjęcia!

Aranżacje wnętrz: tapety - jak połączyć wzory tapet we wnętrzu?

Jak za pomocą kolorów i wzorów ukryć wady pomieszczenia?

Podstawowe elementy składające się na pokój dzienny

Pokój dzienny to przede wszystkim miejsce odpoczynku i relaksu. Aby był on możliwy w aranżacji wnętrza musi znaleźć się wygodna sofa lub narożnik. Na niej obowiązkowo powinien pojawić się ciepły pled i kilka poduszek, które umilą nam wieczory spędzone przed telewizorem. Kolejnym elementem pokoju dziennego jest szafka na książki, bibeloty i ozdobne drobiazki oraz miejsce na telewizor. Coraz częściej pokój dzienny łączy się z jadalnią i kuchnią. Jest wtedy centralnym punktem mieszkania, wokół którego toczy się życie rodzinne.

pokój dzienny zdjęcia wnętrz
camera

Pokój dzienny: 20 zdjęć i inspiracji

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Tekst: Milena Tuzimek Zdjęcia: Łukasz Kozyra, Mariusz Bykowski, Radosław Wojnar, Marcin Czechowicz, Michał Skorupski, Michał Przeździk-Buczkowski

POLECANE ARTYKUŁY