Każdego dnia cieszymy się słońcem nieco krócej. To znak, że babie lato zbliża się wielkimi krokami. Na jego nadejście warto przygotować także swój dom. Najprostszą i najoczywistszą rzeczą będzie udekorowanie go pluszowymi poduszkami i grubymi pledami. To zagwarantuje nam ciepły i przyjemny azyl podczas jesiennych wieczorów. Warto jednak nieco bardziej zaingerować w projekt wnętrz, wprowadzając do nich akcenty będące odzwierciedleniem jesiennej aury i jesienne dekoracje. Zobacz jak prezentują się wnętrza w kolorach jesieni!

Projekt wnętrz: inspiruj się babim latem

Powoli godzimy się z wizją odejścia lata i nadejścia melancholijnej jesieni. Szukamy sposobów na przetrwanie jesiennej słoty, malując przed sobą wizję chłodnych wieczorów z książką i kubkiem gorącej herbaty, ukryci pod grubym i miękkim pledem. To, w połączeniu z przyjazną paletą barw i miękkimi materiałami w projekcie salonu, pozwoli nam urządzić prawdziwy azyl na jesienne wieczory. Przygotowywanie wnętrza na przyjęcie jesieni warto zacząć oczywiście od wybrania efektownych i praktycznych dodatków. W tym celu idealną inwestycją będą przyjemne i grube pledy rozesłane po miękkiej sofie, dekoracyjne, pluszowe poduszki oraz mięsiste zasłony w oknie. To wszystko jest pierwszym krokiem w kierunku klimatycznego wnętrza przywodzącego na myśl babie lato.

Kolory wnętrz: jak urządzić jesienny azyl w mieszkaniu?

Kolejnym, i chyba najważniejszym, krokiem w aranżacji jesiennego salonu będzie małe odświeżenie kolorystyki wnętrza. Jesień to czas, kiedy swoje marzenia o feerii barw we wnętrzu może spełnić niejeden z nas. Na ścianach jesiennego pokoju dziennego królować będą odcienie beżu, koloru żółtego oraz subtelnego oranżu. Idealnym ich dopełnieniem będą odcienie brązu, przygaszonej czerwieni oraz ... złota - koloru polskiej jesieni. Wnętrze możemy musnąć szczyptą zieleni. W jesiennej aranżacji świetnie zaprezentuje się fiolet - zarówno na ścianach, jak i w dodatkach. Lawenda, wrzos czy bakłażan - inspirujmy się fioletowymi odcieniami. Pamiętajmy, że kolor we wnętrzu to nie tylko jego estetyka, ale przede wszystkim czynnik, który decyduje o naszym samopoczuciu. W tym miejscu warto zapoznać się z mini przewodnikiem po kolorach we wnętrzu: sprawdź jaki kolor pasuje do twojej osobowości.

Babie lato we wnętrzu, czyli jak je oświecić?

Przyszedł czas na oświetlenie jesiennego wnętrza. To, tak jak w każdym innym projekcie mieszkania, odgrywa kluczową rolę. W przypadku jesiennej aury światło we wnętrzu wydaje się wyjątkowo znaczące. Za jego pomocą możemy wykreować przyjazny i ciepły klimat, wypełniając wnętrze romantycznym światłem świec czy przygaszonym blaskiem lamp w zdobnych abażurach. Szczęśliwi Ci, który jesienne wieczory mogą spędzić ogrzewając się w cieple kominka. Realizując krok po kroku jesienny plan na aranżację salonu, możemy stworzyć naprawdę ciepłe i przyjemne wnętrze, do którego ochoczo będziemy wracać po męczącym dniu. Przyjazne kolory w mieszkaniu wprawią w nas w optymistyczny nastrój, a wówczas nawet jesienna słota nie zagrozi naszemu samopoczuciu.