W małym salonie w bloku świetnie sprawdzą się fototapety z pejzażem, np. miasta. Im będzie on bardziej rozległy, tym przestrzeń małego salonu wyda się większa. Taką fototapetę w salonie warto wyeksponować w kąciku wypoczynkowym, np. na ścianie za kanapą, na wprost niej albo w aneksie jadalnianym. Jeśli pokój jest urządzony dość oszczędnie, z prostymi meblami, można wybrać fototapetę wielobarwną.

Fototapeta do salonu  - wybór bez błędów

Najczęściej jednak bezpieczniejszym rozwiązaniem do salonu jest fototapeta w stonowanej kolorystyce – utrzymana w szarościach, brązach (w tzw. sepii) czy czarno-biała. W małym salonie w bloku robi wrażenie, jest efektowna, a nie przytłacza. Ważne jest również to, że łatwiej dopasować do niej pozostałe elementy wystroju, jak zasłony, tapicerkę, meble niż do fototapety kolorowej. Fototapeta z intensywnym motywem, zdjęciem rośliny w makroskali lepiej będzie wyglądała w dużym wnętrzu. Mały salon w bloku mogłaby po prostu przytłoczyć i zacieśnić.

Sprawdź też:

Ściany w salonie: modne kolory ścian do pokoju dziennego>>>

10 pomysłów na pustą ścianę w salonie i sypialni>>>

Modne wykończenie ściany w salonie>>>

Gdzie kupić fototapety do salonu

Fototapety znajdziesz w każdym supermarkecie budowlanym, a także w sklepach internetowych, które mają ich bogatą ofertę i na ogół, oprócz własnych wzorów, wykonują fototapety na zamówienie. Można przesłać własne zdjęcie do sklepu mejlem i określić, na jakich wymiarach fototapety nam zależy (może ona zająć całą ścianę w małym salonie w bloku). Te w rozmiarze XXL otrzymuje się w kilku idealnie do siebie dopasowanych częściach (są samoprzylepne). Realizacja zamówienia trwa od 3 do 8 dni roboczych.