W małym salonie w bloku świetnie sprawdzą się fototapety z pejzażem, np. miasta. Im będzie on bardziej rozległy, tym przestrzeń małego salonu w bloku  wyda się większa. Taką fototapetę warto wyeksponować w kąciku wypoczynkowym, np. na ścianie za kanapą, na wprost niej albo w aneksie jadalnianym. Jeśli pokój jest urządzony dość oszczędnie, z prostymi meblami, można wybrać fototapetę wielobarwną.

Mały salon w bloku: fototapeta bez błędów

Najczęściej jednak bezpieczniejszym rozwiązaniem jest fototapeta w stonowanej kolorystyce – utrzymana w szarościach, brązach (w tzw. sepii) czy czarno-biała. W małym salonie w bloku robi wrażenie, jest efektowna, a nie przytłacza. Ważne jest również to, że łatwiej dopasować do niej pozostałe elementy wystroju, jak zasłony, tapicerkę, meble niż do fototapety kolorowej. Fototapeta z intensywnym motywem, zdjęciem rośliny w makroskali lepiej będzie wyglądała w dużym wnętrzu. Mały salon w bloku mogłaby po prostu przytłoczyć i zacieśnić.

Gdzie kupić fototapety

Fototapety znajdziesz w każdym supermarkecie budowlanym, a także w sklepach internetowych, które mają ich bogatą ofertę i na ogół, oprócz własnych wzorów, wykonują fototapety na zamówienie. Można przesłać własne zdjęcie do sklepu mejlem i określić, na jakich wymiarach fototapety nam zależy (może ona zająć całą ścianę w małym salonie w bloku). Te w rozmiarze XXL otrzymuje się w kilku idealnie do siebie dopasowanych częściach (są samoprzylepne). Realizacja zamówienia trwa od 3 do 8 dni roboczych.