Cegła w salonie: jak osiągnąć świetny efekt? Cegła na ścianie - GALERIA ZDJĘĆ

Cegła w salonie cieszy się coraz większym powodzeniem. Ciekawie dekoruje pomieszczenie i stanowi receptę na wystrój w klimacie industrialnym albo rustyklanym. Cegła na ścianie dostępna jest w różnych kolorach, dlatego daje mnóstwo możliwości dekoracyjnych. Sprawdź, jak wykorzystać cegłę w salonie jako ozdobę ścian. Zobacz też ZDJĘCIA z ładnymi aranżacjami!

cegła w salonie
cegła w salonie
cegła w salonie
cegła w salonie
cegła w salonie

Są dwie możliwości wykorzystania cegły w salonie. Pierwsza to odsłonięcie muru, druga zaś - płytki ceglane.

Cegła w salonie: prawdziwa lub płytki ceglane

Cegła w salonie może być zwykłym murem odkrytym w czasie remontu spod starych warstw tynku. Najczęściej dzieje się tak w trakcie przebudowy mieszkania w przedwojennej kamienicy czy w czasie adaptacji loftu. Taka cegła w salonie musi być starannie oczyszczona i zabezpieczona przeznaczonym do tego preparatem impregnującym (kupisz taki w supermarketach budowlanych).

Nie przegap: Salon - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

W nowych budynkach efekt muru z cegły w salonie można stworzyć za pomocą cienkich płytek, które przykleja się do ściany podobnie jak płytki gresowe. Płytki ceglane mają wielkość zwykłej cegły lub tworzą większe moduły (te szybciej i łatwiej się układa), nie wymagają też impregnacji.

Cegła w salonie: kolory cegły na ścianie

Czerwona cegła w salonie: czerwony kolor cegły nie zawsze się sprawdza. Taki mur z cegły może znacznie pomniejszyć salon optycznie, dlatego jeśli chcesz czerwoną cegłę zastosować w małym wnętrzu, to zrób to jedynie na małym fragmencie ściany. W dużym pokoju dziennym można sobie śmiało pozwolić na czerwoną cegłę na całej ścianie.

Biała cegła w salonie: wystarczy cegłę w salonie pomalować na kolor biały, by stworzyła na ścianie ciekawą fakturę i nie zdominowała wnętrza.

Szara lub czarna cegła w salonie: innym bardzo modnym kolorem cegły w dużym salonie jest czarny i szary – ten ostatni we wszystkich odcieniach. W dużym salonie tak pomalowana cegła jest  znakomitym tłem dla mebli i detali w mocnych barwach, jak choćby bakłażanowa sofa, żółta rama do obrazu czy pomarańczowa poduszka.

Cegła w salonie: inne pomysły

Ceglana ściana w salonie wygląda najbardziej efektownie, gdy się ją zestawi z gładką białą (np. otynkowaną, bądź zrobiona z płyt gipsowo-kartonowych) powierzchnią. Ale są też ekspresowe i znacznie tańsze sposoby na aranżację z cegłą w salonie. Wiele sklepów oferuje bowiem fototapety z motywem cegły. Takie „cegły” położysz w salonie na ścianie niemal w kilka minut.

Układanie płytek cegłopodobnych na ścianie - WIDEO krok po kroku

Cegła w salonie - zobacz GALERIE ZDJĘĆ

Czerwona, biała, szara, czarna - sprawdź, jak prezentuje się cegła w salonie! Inspiracje czekają w galeriach zdjęć.

Cegła w salonie
camera

Cegła we wnętrzu: galerie zdjęć ceglane ściany

LISTA ZAKUPÓW

Cegła w salonie
camera

Cegła w salonie: najciekawsze aranżacje

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Zdjęcia: Andrzej Szandomirski, Michał Przezdzik, Mariusz Purta, Tomasz Bardadin, Marcin Czechowicz, Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY