Jeśli chcemy stworzyć wnętrza w stylu retro do wyboru mamy szereg dodatków i dekoracji, takich jak lustra w złotych ramach, kryształowe żyrandole, lampy z abażurami, drewniane stoliki na wygiętych nogach. Jeśli lubimy wzornictwo lat 60., znajdziemy wiele mebeli stylizowanych na ten styl. Najciekawsze efekty można uzyskać łącząć w aranżacji wnętrz elementy stylowe z nowoczesnymu. Stylowe masywne meble w przestronnych minimalistycznych wnętrzach – oto najkrótsza charakterystyka stylu retro. Styl retro pasuje do wielu wnętrz, zarówno starych kamienic, jak i współczesnych mieszkań. Jeśli chcesz stworzyć wnętrze ponadczasowe, klasyczne, a zarazem awangardowe - styl retro jest odpowiedni. Styl retro w aranżacji wnętrz, inspiracje: GALERIA ZDJĘĆ.

Styl retro we wnętrzach: połączenie starego i nowego stylu

Styl retro to powrót do przeszłości, choć w nieco odświeżonym wydaniu. Styl retro w aranżacji wnętrz to łączenie minimalizmu z dostojnym barokiem. Styl retro wraca do tego co stare, nie wykluczając awangardowych rozwiązania. Możliwości w aranżacji wnętrz w stylu retro są nieograniczone, za inspirację służą lata 60. oraz bogactwo baroku. Ozdobne dekoracje stylu retro pasuje do chłodnych, minimalistycznych wnętrz. Zimne tło w zestawieniu z ciepłymi, stylizowanymi dodatkami tworzą kontrastowe kompozycje.

Styl retro we wnętrzach: inspiracje

W aranżacji wnętrz w stylu retro powinniśmy postawić na meble drewniane, zdobione lub tapicerowane. Do wnętrz w stylu retro pasować będą stoliki i szafki wykonane z drewna fornirowanego o zaokrąglonych kształtach. Stylowe meble retro są zazwyczaj dość masywne, dlatego najlepiej wyglądają w przestronnych i dużych wnętrzach.

Stojący zegar, stylizowany ekspres do kawy, srebrne sztućce, stare radio po babci, telefon z dawnych lat - to przedmioty, które możemy nabyć na targach staroci lub w sklepach z antykami, a w stylu retro są konieczne.

Dekoracja ścian w stylu retro to często wzorzyste tapety, które komponują się z klasycznym parkietem. Podłoga we wnętrzach w stylu retro zawsze koniecznie drewniana, woskowany parkiet, mozaika lub czarno-białe płytki. Na podłodze we wnętrzach retro wyglądają orientalne dywany. Wnętrza stylu retro często wzbogacone są ciężkimi tkaninami, aksamitnymi zasłonami, wzorzystymi materiałami obiciowymi.

Kolorystyka  stylu retro to wyraziste, ciemne kolory, jak i jasne pastele odcienie. W mniejszym wnętrzu lepiej zastosować jasne barwy.

Decydując się styl retro w aranżacji wnętrz trzeba zachować umiar,  łatwo popaść w przesadę i stworzyć mieszkanie, którego wystrój będzie działał przytłaczająco lub chaotycznie.

Styl retro w aranżacji wnętrz: GALERIA ZDJĘĆ