Dom jednorodzinny na wsi

Dom jednorodzinny na Kaszubach tętni życiem: przyjeżdżają artyści, muzycy z sąsiedniej wsi, przyjaciele. Przyciąga ich urok gospodyni, pięknie urządzony dom w stylu poniemieckim i jezioro, które jest tuż za płotem. Od ulicy dom na wsi wygląda na opuszczony, ale wystarczy skręcić w prawo, przejść pod pergolą, by stanąć oko w oko z historią. Klimat domu tworzą stylowe wnętrza, meble drewniane, piękne przedmioty, piękna porcelana.

Dom jednorodzinny
Dom jednorodzinny
Dom jednorodzinny

Moje Mieszkanie: Sama urządzałaś dom na wsi?
Pierwszym remont domu był przeprowadzony przy pomocy architekt wnętrz. Wszystkie wnętrza domu były w amfiladzie, po zmianach powstały trzy sypialnie, salon i kuchnia. Kolejny remont domu i aranżacje wnętrz to już moje dzieło - opowiada Krystyna Musiał, właścicielka domu.

Wystrój domu: porcelana, drewniane meble, stylowe wnętrza

Aranżacja wnętrz jest trochę teatralna. Mój dom pełno jest historycznych bibelotów, piękna porcelana zajmuje kredens. Mam sporo przedmiotów z duszą - głównie odziedziczonych, ale też kupionych w komisach, na Jarmarku Dominikańskim. Piękna porcelana używana jest w moim domu na co dzień - mówi Krystyna.

Kredens i porcelana

Kredens jest pełen skarbów, stoi w nim piękna porcelana, zielone czarki z czeskiego szkła i szklanki w secesyjnych koszyczkach. Przedmioty to skarby rodzinne albo okazje wypatrzone na targach staroci.

Uroczy dom i jego wnętrza prezentujemy w magazynie Moje Mieszkanie, nr 7/2011 str. 54

Ocena: 0
Tekst: Ewa Jagalska Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY