Łazienka na poddaszu

Łazienka na poddaszu wcale nie musi być ciasna i niefunkcjonalna. Tutaj największe znaczenie ma odpowiednie zaplanowanie przestrzeni oraz dobór kolorystyczny glazury i dodatków łazienkowych.

Łazienka na poddaszu
Łazienka na poddaszu
Łazienka na poddaszu
Łazienka na poddaszu
Łazienka na poddaszu

Mała łazienka na poddaszu w trakcie remontu została powiększona kosztem sąsiadującego z nią pomieszczenia. Powstał pokój kąpielowy z prawdziwego zdarzenia.

Kolory łazienki

Kolory, które wybrali do łazienki, nie różnią się od tych królujących w pokojach i kuchni dwupoziomowego apartamentu. Brązowa glazura na ścianie przełamana srebrną poświatą i naturalny kolor drewna wenge, z którego wykonane zostały meble łazienkowe, zestawiono z pomarańczowymi dekorami i taką terakotą na podłodze. Dodatki utrzymane są w takiej samej lub podobnej tonacji.

  • Pomysł na szafki. W łazienkach pojemne, wygodne szafki to prawdziwa rzadkość. Właściciele znaleźli na nie sposób. Wykorzystali przestrzeń pod skosem dachu. Ustawili tam długą komodę, która kryje w sobie także obudowaną pralkę. Kolejne pojemne szuflady zaprojektowano pod blatem, na którym umieszczone zostały umywalki.
  • Kolorowe dekory. Szare ściany pokryte prostokątnymi płytkami o dużej powierzchni zdecydowano się podzielić poziomo poprzez umieszczenie miedzy kolejnymi rzędami paska pomarańczowego dekoru.

Wykończenie łazienki: ściany - płytki ścienne Safari z kolekcji Savanna, dekor ścienny, cygaro Savanna Gold, CERAMIKA PARADYŻ; akrylowa farba lateksowa odporna na szorowanie Akrylit W, DEKORAL; podłoga - płytki podłogowe Centuria z kolekcji Safari, CERAMIKA PARADYŻ

 

Źródło: M jak mieszkanie

Ocena: 0
Tekst: Magda Kazimierczuk Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY