Doskonały projekt małej łazienki

Co zrobić, gdy nie do końca wiadomo, jak najlepiej urządzić łazienkę? Oddać sprawę w ręce projektanta wnętrz. Tak właśnie zrobiła właścicielka mieszkania, powierzając losy łazienki doświadczonemu architektowi.

Łazienka
Łazienka
Łazienka
Łazienka

Właścicielka mieszkania miała duży kłopot z rozplanowaniem łazienki. Ze względu na mały metraż i niekorzystny układ przestrzenny łazienki ulokowanie w niej niezbędnych sprzętów wydawało się niemożliwe. W małej łazience musiała się zmieścić i wanna i prysznic. Poza tym konieczne były szafki, w których można schować kosmetyki i środki czystości. Jakim cudem znaleźć miejsce na to wszystko? O zaprojektowanie łazienki poprosiła architekta Tomasza Tarasewicza.

Mała łazienka: powiększyć przestrzeń

To hasło pojawiło się jako pierwsze w odpowiedzi na pytanie o oczekiwania właścicielki dotyczące projektu łazienki. Architekt zaproponował „pożyczenie“ dwóch metrów od przyległej sypialni. Wyburzona została ścianka działowa między pomieszczeniami i wzniesiona nowa, usytuowana w odpowiednim miejscu. Dzięki temu rozwiązaniu udało się zmieścić wannę, a wnętrze stało się funkcjonalne.

W aranżacji łazienki wykorzystano: płytki Trovan beige, 32,5x32,5 cm, Travena beige, 32,5x65,1 cm, listwy Mogano brown, 65,1x7,9 cm; mozaika: Travena beige, 30x30 cm, Mogano brown, 30x30 cm, CERAMIKA PARADYŻ; farba akrylowa biała, Malerit, CAPAROL.

Ocena: 0
Tekst: Joanna Stochmal Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY