Modne lampy. Oświetlenie salonu, przedpokoju i sypialni

Najmodniejsze lampy nawiązują do świata przyrody - kształtem lub materiałem. Oryginalna lampa potrafi „ubrać” całe wnętrze, reszta wyposażenia może być ascetyczna. Jakie wybrać oświetlenie? Lampy o fantazyjnych formach są idealnym uzupełnieniem nowoczesnych wnętrz. Do stylowych i rustykalnych wnętrz polecamy proste geometryczne lampy albo np. żyrandol, który nowocześnie interpretuje dawne wzory.

Lampy
Lampy
Lampy
Lampy
Lampy

Lampy, w których rządzi geometria, wnoszą potrzebny kontrast do wnętrz i pobudzają wyobraźnię. Takie oświetlenie pasuje do nowoczesnych mieszkań. Lampy wykonane z ciekawych tworzyw intrygują formą i od razu przykuwają wzrok. Modne są też duże abażury, klosze lamp. Ale wielka lampa równa się wielki efekt, dlatego warto przestrzegać kilku reguł, by nie przytłoczyła wnętrza. Jeśli chcemy mieć oryginalny żyrandol, wnętrze powinno stanowić spokojne tło.

Wybieramy lampy: oświetlenie przedpokoju

Dizajnerska lampa w przedpokoju to świetna wizytówka mieszkania. Dwie dizajnerskie lampy w przedpokoju? Jeszcze lepiej. Może się jednak zdarzyć, że jedna będzie usiłowała zgasić drugą. Jak więc dobrać lampy, by nie konkurowały ze soba? Komplet identycznych opraw dobrze wygląda w dużym wnętrzu, w mniejszym sprawdzi się zestaw zróżnicowany np. skalą (takie same lampy, ale większy model plus mniejszy) lub lampy dopasowane na zasadzie podobieństwa (formy, materiału i koloru).

Wybieramy lampy do sypialni

Do sypialni proponujemy lampy, oprawy podkreślające kameralny charakter tego wnętrza. Najlepiej, gdyby lampy były niewielkie lub lekkie optycznie. Lampy o dużych gabarytach mogą bowiem podświadomie wzbudzać poczucie zagrożenia. lepiej wybrać lampy, których abażury, klosze są delikatne, kojarzące się z naturą i dające bajkowe efekty świetlne.

 

LAMPY: inspiracje - 43 niezwykle efektowne lampy, oświetlenie nowoczesne i stylowe, porady jak dobrać lampy do wystroju wnętrz - prezentujemy w październikowym wydaniu magazynu Dobre Wnętrze, str. 120-127

Ocena: 0
Tekst: Joanna Dobkowska Zdjęcia: Materiały prasowe firm

POLECANE ARTYKUŁY