Mała łazienki w bloku. Łazienka w odważnych kolorach

Brzydka i mała łazienka w bloku została zamieniona w awangardowy pokój kąpielowy godny gwiazdy filmowej. Potrzebny był dobry plan remontu łazienki i ciekawe połączenie kolorów. Mała łazienka po metamorfozie spodoba się kobietom lubiącym kolor czerwony. Zmieniono płytki, kolory ścian i wyposażenie łazienki.

Metamorfoza łazienki w bloku
Metamorfoza łazienki w bloku
Metamorfoza łazienki w bloku
Metamorfoza łazienki w bloku
Metamorfoza łazienki w bloku
przed Metamorfoza łazienki w bloku
po Metamorfoza łazienki w bloku

Mała łazienka w bloku musiała być powiększona. Aby powiększyć łazienkę, właścicielka uszczknęła kawałek przepastnego przedpokoju, a dzięki temu zyskała prysznic. Ponadto w łazience tuż za wejściem powstało idealne miejsce na sporą kabinę. Właścicielka ulokowała ją w kącie. Wybrała najprostszy model kabiny prysznicowej z przezroczystymi drzwiczkami. Jest prawie niewidoczna

Mała łazienka przed remontem

Układ wyposażenia uniemożliwiał wygodne korzystanie z łazienki. Wyposażenie łazienki było do wymiany. Zniszczoną wannę, za małą umywalką i stojące WC trzeba było wyrzucić. Ściany i podłoga łazienki wyłożone były zniszczoną glazurą i terakotą. Całość w kolorze ciemnoszarym nie wyglądała korzystnie na niedużej przestrzeni.

Remont łazienki

Kolory w łazience pojawiały się tu stopniowo. Pierwszy był niebieski – ulubiony gospodyni. Po krótkiej wizycie w jednym sklepie wybrała płytki do łazienki. Ściany od początku miały być białe, w całości pokryte farbą, kiedy Judyta wypatrzyła szerokie na 60 cm, białe kafle tylko z tłoczonym wzorem róż. Znalazła więc dla nich miejsce w narożniku kabiny oraz za umywalką.

  • Wystrój łazienki oparty na kontrastach. Kolorystycznych: odważne połączenie czystej bieli i mocnej czerwieni, a do tego czerń. Ale też przełamywanie prostego, nowoczesnego wnętrza dekoracyjnymi dodatkami.
  • Konsekwentny zestaw kolorów w łazience. Utrzymanie w ryzach czerwieni nie jest proste. Z tak mocnym kolorem łatwo przesadzić, a wtedy staje się uciążliwy. W tej łazience nie ma wielu przedmiotów, dekoracyjnej glazury. Właścicielka zrezygnowała też z dodatkowych półek, a kosmetyki skrzętnie pochowała. Dlatego wnętrze nie robi się pstrokate, tylko zachowuje czystość.
  • Powiększenie łazienki. Osiągnięta mechanicznie przez przesunięcie ściany, ale też zabiegi optyczne. Wanna została umieszczona we wnęce, kabina prysznicowa jest zupełnie przezroczysta, pozbawiona zbędnych profili, duże lustro bez ramy odbija część łazienki.
  • Kobiecy wystrój łazienki. Mimo surowych form sprzętów nie ma wątpliwości, że mieszka tu kobieta. Kilka dodatków-ikon zdradza płeć. Wystarczy zdjąć żyrandol i zabrać torebkę, a będzie się tu mógł wprowadzić prawdziwy macho.

Łazienka i kolory

Teraz jak na białym płótnie zaczęła się pojawiać czerwień. Ściankę ze stelażem pomalowano wodoodporną farbą, a obudowę wanny obłożono płytkami w prążki podobnymi do tych niebieskich na podłogowych kaflach. Chwilę później pojawił się pomysł zastąpienia zniszczonego blatu stolika czerwoną pleksi. Taka sama posłużyła do wykończenia półki nad spłuczką. Judyta pomalowała też na czerwono stary żyrandol, który dostała od cioci. Wymieniając przewód, zdecydowała się na czerwony. Wyszło efektownie i praktycznie.

Wyposażenie łazienki

Żadna z rzeczy, które były tu wcześniej, nie mogła zostać po remoncie. Umywalka z postumentem oraz stojące WC ustąpiły miejsca nowym sprzętom. Zmiany wyznaczył kierunek łazienkowego stylu – romantyzmu połączonego z nowoczesnością. Ulubieńcem właścicielki jest kandelabr z pleksi (widoczny na stronie obok). Doskonała interpretacja przedmiotu retro w języku współczesności. Taką łazienkę mogłaby mieć Marilyn Monroe... i Judyta.

Ocena: 0
Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY