MAŁA ŁAZIENKA w bloku: świetny projekt łazienki w kolorze różowym

Mała łazienka w bloku przeszła remont. Mała łazienka o pow. 2,55 m2 zamieniła się w wygodne i eleganckie wnętrze. Aranżacja małej łazienki stała się kobieca i funkcjonalna. Urządzona w kolorze różowym. Jak w małej łazience zmieścić wannę, pralkę, umywalkę, WC i półki, a przy tym wygodnie z niej korzystać? Potrzebny jest dobry projekt małej łazienki i odpowiednio zaplanowane kolory.

Różowa łazienka. Odważna metamorfoza
Różowa łazienka. Odważna metamorfoza
Różowa łazienka. Odważna metamorfoza
Różowa łazienka. Odważna metamorfoza
Różowa łazienka. Odważna metamorfoza
przed Różowa łazienka. Odważna metamorfoza
po Różowa łazienka. Odważna metamorfoza

Ten projekt udowadnia, że mała łazienka w bloku może być elegnacka i wygodna. Aranżacja małej łazienki została dokładnie przemyślana, efekt? Znakomity! Ta zniszczona mała łazienka w bloku przeszła całkowitą metamorfozę. Różowe ściany łazienki w połączeniu z elegancką, białą glazurą dodały jej szyku.

Właściciele kupili mieszkanie na rynku wtórnym z zamiarem generalnego remontu. Ich "nowa" mała łazienka była ciasna, zaniedbana i brakowało w niej umywalki. Konieczny był remont łazienki. O przesunięciu ścian i powiększeniu przestrzeni małej łazienki nie było mowy. Tymczasem po remoncie miała powstać wygodna i jasna mała łazienka, z dużymi lustrami i półkami. Właściciele chcieli mieć w łazience i wannę, i umywalkę. Zastanawiali się tylko, jak to wszystko zmieścić na niecałych 3 m2. Wyzwanie podjęła nasza projektantka - Kira Karpińska. Opracowała świetny projekt małej łazienki w bloku. Z jej pomocą przestrzeń łazienki zaplanowano od nowa, dobierając sprzęty o wymiarach i kształtach dostosowanych do wielkości pomieszczenia. Mała łazienka w bloku wymagała indywidualnych rozwiązań, nie było miejsca na standardowe sprzęty i szafki.

Zobacz też: Remont łazienki, czyli wszystko, co musisz wiedzieć, planując zmiany w łazience>>

Mała łazienka w bloku przed remontem

Niefunkcjonalnie rozplanowana przestrzeń nie pozwalała na wygodne korzystanie z łazienki o skromnej powierzchni 2,55 m2. Wanna po prawej stronie od wejścia zabierała tak dużo miejsca, że brakowało go na umywalkę i półki. Mała łazienka w bloku była ciasna i niefunkcjonalna.
Płytki były w zgaszonych barwach i w dodatku zniszczone - sprawiały przytłaczające wrażenie, optycznie zmniejszając niewielką przestrzeń w małej łazience. Wyposażenie łazienki, czyli stara wanna i stojąca miska ustępowa, nadawały się tylko do wyrzucenia. Trzeba było dobrać nowe sprzęty do łazienki. Tym razem w komplecie miała się pojawić także umywalka.

Mała łazienka: remont krok 1

Remont łazienki zaczął się od znalezienia odpowiednich materiałów. Podłoga w łazience, ze względu na niewielką powierzchnię, miała być możliwie neutralna, dlatego właściciele wybrali matowe płytki do łazienki w szarym odcieniu. Niestety, przez pomyłkę dostarczono... płytki beżowe. Oczekiwanie na właściwe spowodowało, że remont łazienki przeciągał się w czasie. Na ściany łazienki wybrano białe prostokątne płytki - o gładkiej powierzchni oraz wypukłą mozaikę z połyskiem.

Mała łazienka: remont krok 2

Stare wyposażenie łazienki trzeba było zdemontować, a płytki ze ścian skuć. By zmniejszyć ilość prac, te leżące na podłodze pozostały. Właściciele zdecydowali, że na starej podłodze łazienki położą nową terakotę. Postanowili także podczas remontu łazienki wymienić instalację wodną i kanalizacyjną. Nowe rozmieszczenie wyposażenia łazienki wymagało dostosowania instalacji i wykonania doprowadzeń. Trzeba było wykuć bruzdy na nową instalację, a miejsca po starej zamurować.

Mała łazienka w bloku jest ciekawa i sprawia wrażenie przestronnej. Wypukła mozaika mocniej odbija światło niż gładkie powierzchnie. Szklane półki we wnęce oraz nad umywalką dają wrażenie lekkości, wyjątkowo istotne w tak małej łazience - Kira Karpińska, architekt wnętrz.

Mała łazienka: remont krok 3

Narożna wanna umieszczona w miejscu starego WC pozwoliła w małej łazience wygospodarować przestrzeń na umywalkę oraz pralkę. WC przeniesiono na wprost wejścia. By nie ograniczać powierzchni podłogi małej łazienki, właściciele zdecydowali się na podwieszaną miskę ustępową. W wyniku zmiany układu wszystkich elementów wyposażenia małej łazienki, również grzejnik znalazł miejsce na ścianie tuż obok drzwi.

Mała łazienka w bloku: remont krok 4

Stelaż do osłonięcia systemu podwieszanego WC zaprojektowano w ten sposób, że po obudowaniu go płytami gipsowo-kartonowymi powstała wnęka na podręczne drobiazgi. To ładny element wystroju małej łazienki. Podczas remontu łazienki z wodoodpornych płyt g-k zrobiono także podwieszany sufit, który następnie został pomalowany na biało. Potem umieszczono w nim oświetlenie halogenowe. Strefę łazienki z umywalką wydzielono ścianką wymurowaną z bloczków z betonu komórkowego. Ten sam materiał posłużył jeszcze do obudowania wanny.

Mała łazienka w bloku: remont krok 5

Gładkie płytki glazury położono na ścianach do wysokości 2 m. Mozaika zaakcentowała pas przy misce ustępowej, obudowę wanny oraz wnękę nad nią. Mała łazienka w bloku nie mogła się też obejść bez dużych luster. Na końcu remontu łazienki ułożone zostały płytki na podłodze, a fragmenty ścian w łazience pomalowano wodoodporną farbą na intensywny różowy kolor.

Ocena: 0
Tekst: Kinga Zalewska-Stochmal Stylizacja: Kira Karpińska Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY