Szarość jest tak uniwersalnym kolorem, że pasuje wszędzie i do wszystkiego. Mała łazienka w szarościach będzie prezentować się znakomicie. Szarości nie przytłoczą niewielkiej powierzchni, a dzięki swej neutralności nie zmniejszą jej optycznie.

Szara łazienka: cała gama możliwości

Odcieni szarego jest multum, więc z pewnością każdy znajdzie dla siebie odpowiednie barwy. Jeśli mamy naprawdę bardzo małą łazienkę dobrze jest użyć nieco jaśniejszych tonów. Chcąc koniecznie zastosować bardzo ciemne odcienie powinniśmy wykorzystać dużo połyskujących powierzchni, które nadadzą pomieszczeniu głębi. Do tego celu znakomicie nadawać się będzie także duże lustro, które powiększy łazienkę wizualnie. Ciemne, grafitowe szarości w małej łazience można też rozjaśnić stosując jasnoszare lub białe meble oraz armaturę łazienkową. Ciekawie wygląda także łączenie kilku różnych odcieni szarości ze sobą.

Szara łazienka: stonowane tło dla wszelkich dodatków

Mając do dyspozycji mało miejsca nie możemy pozwolić sobie na zbyt wiele dodatków, ale dzięki tak neutralnej bazie jaką daje nam szarość wystarczy jedynie jeden, wyrazisty akcent, a cała łazienka nabierze charakteru. Może to być szafka podumywalkowa w energetycznym, kontrastowym kolorze, niestandardowe oświetlenie lub nawet kolorowe mydła i kosmetyki. Mała łazienka w szarościach będzie doskonałą bazą dla jakiegokolwiek koloru. Podkreśli go i uwydatni. Chcąc zachować ascetyczny i minimalistyczny wystrój wystarczy zrezygnować z rzucających się w oczy dodatków. Dzięki temu mała łazienka zyska nowoczesny charakter. Dzięki zastosowaniu szarości w małej łazience możemy być pewni, że będzie ona cieszyć oczy przez wiele lat.