Projekty łazienek. Powiększamy łazienkę i łączymy z wc

Projekty łazienek często dotyczą ich remontu lub przebudowy. Mała łazienka była niewygodna. Dlatego właścicielka zdecydowała się na powiększenie łazienki. Zamiast dwóch ciasnych pomieszczeń powstało funkcjonalne wnętrze. Jasna, naturalna kolorystyka płytek w łazience stwarza wrażenie przestronności i jest neutralną bazą dla kolorowych dodatków.

Połączyliśmy łazienkę z wc i powstało piękne wnętrze
Połączyliśmy łazienkę z wc i powstało piękne wnętrze
Połączyliśmy łazienkę z wc i powstało piękne wnętrze
Połączyliśmy łazienkę z wc i powstało piękne wnętrze
Połączyliśmy łazienkę z wc i powstało piękne wnętrze

Projekty łazienek

Osobna mała łazienka i wc to dla wielu osób wciąż synonim luksusu. Jednak w przypadku Elżbiety było zupełnie inaczej. Na szczęście oba pomieszczenia były usytuowane w taki sposób, że ich połączenie mogło obyć się bez większych przeróbek ścian. Całe przedsięwzięcie przygotowała projektantka wnętrz. Zaprojektowała aranżację łazienki, uwzględniając zasady ergonomii, potrzeby i upodobania kolorystyczne właścicielki.

Łazienka aranżacje

W wyniku zaproponowanych w projekcie łazienki zmian trzeba było zdemontować stare drzwi. Nowe znalazły się teraz na krótszej ścianie. Grzejnik również wymagał zmiany lokalizacji. Jego przesunięcie pociągnęło za sobą konieczność poprowadzenia rur w podłodze łazienki. Dzięki takiemu rozwiązaniu została ocieplona podłoga, co w łazience jest ważne, gdyż tu najczęściej stapa się boso. Montaż kabiny prysznicowej pozwolił zyskać w łazience więcej cennej powierzchni. Z uwagi na jej spore rozmiary w razie potrzeby pod natryskiem można postawić suszarkę z praniem. Zamiast tradycyjnego brodzika wykonano murowany. Posadzka została wyprofilowana tak, aby powstał spadek umożliwiający swobodny odpływ wody. Nierówności ścian w narożnikach zamaskowała, także w obrębie prysznica, mozaika trawertynowa. Dla kontrastu form resztę łazienki ozdobiły duże prostokatne płytki.

Mała łazienka: wyposażenie

Strefę z natryskiem oddzieliła od reszty łazienki wąska ścianka z luksferami. Po jej drugiej stronie znalazł się wykonany z płyty OSB blat z owalną umywalką. Pod nim zmieściła się pralka i szafka na środki czystości. W podwieszanym suficie znalazło się dyskretne oświetlenie punktowe. Dobór dodatków do łazienki Ela również powierzyła stylistce wnętrz. Jasna kolorystyka jest doskonała bazą w aranżacji łazienki dla elementów w mocnych odcieniach. Jednak to głębokie barwy fioletu przypadły właścicielce do gustu. I tak obok akcesoriów łazienkowych z naturalnych materiałów, jak wiklinowe kosze i pojemniki - efektownie prezentują się drobiazgi w bakłażanowym odcieniu.

Łazienka aranżacja: dobry projekt

  • Funkcjonalnie rozplanowana przestrzeń całego wnętrza łazienki. Pomimo jego niewielkich rozmiarów zmieściła się tu: spora kabina prysznicowa, wc, umywalka, na wygodnym blacie, jak również pralka i szafka na środki czystości.
  • Pomysł na zabudowę w łazience. Nie tylko w sposób wizualny, ale także praktyczny porządkuje przestrzeń. Powstał spory blat, na którym jest miejsce na podręczne przybory i kosmetyki. Pozostałe akcesoria łazienkowe mogą być ukryte za drzwiczkami schowka znajdującego się pod nim.
  • Zastąpienie brodzika murowanym. Pozwala oszczedzić nieco wydatków związanych z zakupem i montażem standardowego, a wygląda efektownie i oryginalnie w łazience.
  • Prostota form i konsekwentny dobór materiałów wykończeniowych do łazienki. Płytki w pastelowej kolorystyce mają gładkie powierzchnie, bez wzorów. Jedynym dyskretnym motywem ozdobnym jest krateczka mozaiki. Przestrzeganie tej zasady pozwala uzyskać w małej łazience wrażenie lekkości i przestronności.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Kinga Zalewska-Stochmal Projekt i stylizacja: Karolina Chmielnik-Dubaj Zdjęcia: Mariusz Bykowski Źródło: M jak mieszkanie

POLECANE ARTYKUŁY